niedziela, 18 lutego 2018 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Krystian

Kalendarium wydarzeń

Strona główna » Kalendarium wydarzeń

wielkość tekstu:A | A | A

Najbliższy weekend
 • 18 lutego 2018godz. 17:00

  Koncert Walentynkowy Tango Del Amor, czyli Noc w Buenos Aires

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Teatr Vis a Vis zapraszają na Koncert Walentynkowy „Tango Del Amor, czyli Noc w Buenos Aires” – spektakl tańca argentyńskiego w dniu 18.02.2018 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury w Żarkach. Wstęp wolny. Serdecznie Zapraszamy !!!

  Spektakl muzyczny, w którym szlagiery polskiej piosenki przenikają się z polskimi i argentyńskimi tangami okresu dwudziestolecia międzywojennego.
  Zapraszamy zatem do wytwornego salonu, w którym znane i popularne piosenki między innymi z repertuaru Mieczysława Fogga czy Hanki Bielickiej - przeplatają się z tangiem - z reguły poważnym, choć czasami nieco figlarnym…

  Zapraszamy w podróż przez polskie i argentyńskie tanga lat 1929 – 1939 – tworzone, słuchane i tańczone w wyjątkowym, lirycznym stylu pełnym szyku i elegancji. W spektaklu usłyszycie Państwo największe szlagiery, jak „Libertango”, „Yo Soy Maria”, czy „Ballada o Mańce” oraz „Tango Kat” znane z legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Zobaczycie również pełne pasji i namiętności najpopularniejsze tanga argentyńskie: „La Cumprasita” czy „Bahia Blanca” oraz polskie: „To ostatnia niedziela” czy „Tango Milonga”. Nie zabraknie także kilku innych tang przywołujących niezwykły klimat zarówno nocnego Buenos Aires, jak i ekskluzywnych lokali oraz eleganckich salonów przedwojennej Warszawy.

   

   

  wydarzenie dodał : administrator
  2018-02-18 17:00:00
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Agroturystyka na Jurze Miniskansen Wsi Jurajskiej Rycerska Drużyna Miasta Żarki Edukacyjne zagrody Gmina Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie Skałki Jurajskie LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7