niedziela, 17 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Donata, Łukasz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • blask

  data dodania: 2019-02-06

  Moje pytanie dotyczy śmieci, gdzie mogę wyrzucić: 1.zużyte żarówki energooszczędne, 2.leki przeterminowane, 3.baterie. czy są w mieście jakieś punkty do tego przeznaczone? baterie kiedyś w szkołach zbierali a leki można było w urzędzie wrzucić do specjalnego pojemnika, czy to aktualne?

  Szanowny blask,
  żarówki można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Żarkach. Leki przeterminowane oraz baterie do koszy w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Dziękujemy za troskę o środowisko.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mietek

  data dodania: 2019-02-04

  Proszę o odśnieżenie ulicy Żeromskiego jest taka w Żarkach! (traktorkiem Pana Podlejskiego) w tym roku o niej zapomniał!
  Czy straż miejska nie widzi nie odśnieżonych chodników? Dziś była i jest tragedia aby przejść ulicą Częstochowska koło szkoły.

  Szanowny Mietku,
  informacja przekazana do referatu. Ulica Częstochowską jest ulicą powiatową.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Rodzice

  data dodania: 2019-02-04

  Pani Rzecznik proszę przekazać ten wpis naszemu Gospodarzowi i Dyr Grabowskiemu jak również umieścić na stronie.
  Piszę w imieniu sporej grupy rodziców.
  Pani w-ce dyrektor szkoły SP w Żarkach jest pracownikiem państwowym ,solidnie wykonuje swoją prace i nie może być w taki chamski sposób obrażana prze hejterów ,którzy są stałymi pisarzami strony i obrażają kogo tylko można .Ich hejty już przyczyniły się do tragedii .Czas to przerwać.To wszystko można sprawdzić kto to pisze a nie ma odwagi się podpisać.Dlaczego policja nie sprawdzi jakie uprawnienia dziennikarskie ma główny bohater.

  Szanowni Rodzice,
  aby zostać dziennikarzem nie trzeba mieć specjalnych uprawnień. Niestety, hejt na stałe wpisał się w pejzaż polskich miast i miasteczek, waży nażyciu wielu osób, a ostatnio nawet zadecydował o śmierci.

  Nie jestem uprawniona osobą do wypowiadania się za służby, które mają dbać o bezpieczeństwo.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • wyborca

  data dodania: 2019-01-31

  Kiedy wybory sołtysów?
  Radny to ten co nic nie musi i mu za to płacą a sołtys to ten co wszystko musi i nic mu za to nie płacą/ podsłuchane w kolejce do lekarza/

  Szanowny wyborco,
  harmonogram wyborów http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4934.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Obolała

  data dodania: 2019-01-29

  Jeśli mowa o odśnieżaniu, to chciałam zapytać, kto odpowiada za odśnieżanie przystanku w Żarkach, bo kilka dni temu przewróciłam się na lodzie i dotkliwie potłukłam. Zresztą całkowite oblodzenie chodników bez posypywania miało miejsce przed wieloma budynkami użyteczności publicznej: szkołami, ośrodkiem zdrowia, bankiem, przed kościołem na rynku, budynkiem wodociągów, jedynie wokół budynku gminy był odśnieżony chodnik. Naprawdę gminy nie stać na piasek lub szlakę, żeby mieszkańcy nie łamali nóg i rąk na lodzie. Nikt tego nie sprawdza i nie zarządza odpowiednich działań ?
  A gdzie straż miejska - boi się chodzić po lodzie ????

  Szanowna obolała,
  najmocniej przepraszam za zaistniałą sytuację. Nie do końca jest prawdą, iż tylko przy gminie jest odśnieżony chodnik, gdyż wielu mieszkańców oraz służby starają się wykonać należycie odśnieżanie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • pasjonat

  data dodania: 2019-01-27

  Witam czy gmina planuje wydać kolejne albumy ze starymi zdjęciami Żarek ?

  Szanowny Pasjonacie,
  zdjęć do nowej edycji albumu jest, jak na lekarstwo. Zatem na ten moment nie ma, co wydawać.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zxc

  data dodania: 2019-01-25

  Czy w tej gminie ktoś zarządza? Czy tylko zbiera się opłaty z podatków? Zima zaskoczyła?

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-01-24

  Witam, Czy znany jest może termin odbioru śmieci wielkogabarytowych w 2019?
  Mieszkaniec

  Szanowny mieszkańcu,
  termin odbioru planowany jest na kwiecień.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • hugo

  data dodania: 2019-01-17

  Chodnik- specyficzna i elastyczna forma własności publiczno-prywatnej, gdzie podmiot własności zmienia się w zależności od sytuacji. Np.Gdy chcesz postawić na chodniku przed swoją posesją rusztowanie, w tym momencie chodnik jest własnością publiczna, za której użytkowanie miasto pobierze opłatę lub ewentualnie wystawia mandat za nielegalne wykorzystanie własności publicznej. Natomiast zimą, gdy trzeba zadbać o jego odśnieżenie lub wypłacić odszkodowanie dla osoby, która się na nim przewróciła, chodnik automatycznie staje się własnością prywatną :)

 • jedziem

  data dodania: 2019-01-17

  Widzę że są posesje zasypane odgarniętym z drogi śniegiem.Często to domy starszych lub chorych niesamodzielnych właścicieli domów. Dawno, dawno temu w takich sytuacjach pomagała młodzież np. harcerze. Teraz to nikogo nie obchodzi. Starzy muszą pomagać starym. Chyba trochę wstyd

poprzednia strona|1|2|3| z   251następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Oficjalny Portal Gminy Żarki chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd Sanktuarium w Leśniowie Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki Edukacyjne zagrody Skałki Jurajskie Miniskansen Wsi Jurajskiej
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9