czwartek, 30 marca 2017 r.
imieniny obchodzą: Amelia, Leonard

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • mieszkańiec

  data dodania: 2017-03-23

  Witam
  Proszę o informację jakie inwestycje są planowane i zatwierdzone przez radę gminy na rok 2017, i jaki jest na to przeznaczony budżet.

  Szanowna Pani,
  budżet na 2017 roku od dawna jest w BIP, ale najlepiej na stronie głównej skorzystać z zakładki Inwestycje, na lewo i tam są zadania do realizacji na 2017 r., blisko 9 mln do wydania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkanka

  data dodania: 2017-03-23

  Pani rzecznik kto odpowiada za nowe znaki które pojawiły się na drodze przejazdowej przez podstawówkę ? Prosiłbym o podanie nazwiska urzędnika który zadecydował czy też zatwierdził ustawienie tych znaków. Moje pytanie wynika z przepisów które dotyczą drogi wewnętrznej tj. ,,Jeśli dany odcinek oznaczony jest jako "droga wewnętrzna" oznacza to, że nie mamy do czynienia z drogą publiczną - jej zarządcą jest w tym przypadku właściciel terenu. Za stan nawierzchni odpowiada w tym przypadku właściciel drogi, on ustala też organizację ruchu. Z perspektywy kierowcy oznacza to tyle, że na danym odcinku nie obowiązują przepisy wynikające z zapisów Prawa o Ruchu Drogowym" czyli jednym słowem Pani rzecznik po drodze tej można np poruszać się autem bez PRAWA JAZDY !!! Proszę zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego jakiejkolwiek komendy to Pani powtórzą dokładnie to samo. Gratuluje wyboru miejsca dla lokalizacji takiej drogi.

  Szanowny Mieszkańcu,
  zarządca terenu ustawił oznaczenie, znaki mają służyć lepszej obsłudze ruchu na drodze wewnętrznej na placu szkolnym. Ani dyrektor, ani urzędnik nie ma prawa sprawdzać, kto posiada prawo jazdy. Od tego są inne służby, mundurowe.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jola

  data dodania: 2017-03-23

  Kiedy będzie najbliższy termin odbioru śmieci wielkogabarytowych ?

  Szanowna Jolu,
  w dniu 1 czerwca.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Kierowca

  data dodania: 2017-03-23

  Pani Rzecznik
  Mam pytanie odnośnie oznakowania dróg na osiedlu 600-lecia, wiele dróg zostało przebudowanych i nie są już gruntowe a co za tym idzie pierwszeństwo przejazdu także się zmieniło ale brak oznakowania na w/w osiedlu. Kierowcy jeżdżą na pamięć i uznają ul. Serwin i Kopernika jako drogę z pierwszeństwem (tak było kiedyś jak drogi boczne były gruntowe) ale już nie są i pierwszeństwo odbywa się za sprawą "prawej ręki", kiedy planowane jest uzupełnienie oznakowania na tym osiedlu ? Spokój jest dopóki nic tam się nie stało.
  Proszę o odp.


  Szanowny Kierowco,

  Na ten moment nie jest planowana zmiana organizacji ruchu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2017-03-22

  Nic mi Pani nie odpowiedziała odnośnie oznakowania ulic.Czekam na odpowiedz.

  Szanowny Mieszkańcu,

  prace rozpoczną się w tym roku i będą systematycznie realizowane.

  Kasia Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • tom

  data dodania: 2017-03-22

  Witam Mam pytanie o solary czy w tym roku coś się będzie działo.

  Dzień Dobry,

  w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na Odnawialne Źródła Energii dla mieszkańców naszej gminy. Projekt zakłada montaż 320 kolektorów słonecznych, 134 instalacji fotowoltaicznej oraz 17 pomp ciepła. Dokumentacja techniczna jest kompletna, na ukończeniu jest specyfikacja przetargowa. Po zakończeniu procedury przetargowej, firma przystąpi do montażu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2017-03-21

  Nasze miasteczko odwiedza coraz więcej turystów i gości dlatego myślę P Rzecznik ,że należy zadbać o dobre oznakowanie ulic (co nam nasi radni obiecują co wybory)i wszystkich tablic informacyjnych.Miasto turystyczne wita turystów na wjeżdzie do miasta wyblakłym herbem na obskurnej tablicy. Przykładów mogę dać więcej,ale proponuję niech radni obejdą swoje okręgi i zgłoszą co należy odnowić ,uzupełnić a co zrobi od nowa.Przecież myślę że na promocję miasta są pieniądze tylko nie zawsze dobrze wydawane

  Szanowny Mieszkańcu,
  oznaczenie turystyczny było wstawiane przed dekadą, jak przyszłam tu do pracy. Zostały oznaczone wszystkie miejsca ważne turystyczne. Mija czas i wszystko się zużywa. Doskonale wiem, jaki jest stan tablic, bo mam je sfotografowane. Radni nie muszą tego robić, ważne, że radni rozumieją potrzebę i na ten zaplanowali środki w budżecie na zmianę oznaczenia. W ub. roku projekty graficzne zaczął przygotowywać jeden z naszych pracowników ze względu na nagłą śmierć nie dokończył pracy. Od nowa przystąpiono do projektowania. Koncepcja jest w opracowaniu. Tablica z herbem będzie jedną z pierwszych do wymiany, do wymiany są również wszystkie tablice informacyjne i z opisami. Prace będą realizowane krok po kroku. Do tego należy uaktualnić treści w niektórych punktach.

  Został złożony wniosek, bo akurat pojawiła się taka szansa na zmianę tablic w ramach Kultury Żydowskiej z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ranach konkursu na dziedzictwo kulturowe. Czekamy na rozstrzygnięcie.

  Uprawniony projektant przygotowuje jeszcze jeden projekt, oznaczenia turystycznego przy drogach wojewódzkich i powiatowych. Wszystkie kluczowe droga są w zarządzie wojewódzkim i tu musimy mieć uzgodnione dokumenty, aby przystąpić do prac i wstawić znaki prowadzące do kluczowych obiektów: Sanktuarium, Stary Młyn, Żareckie Jarmarki, Cmentarz żydowski (bo na takie kluczowe atrakcje mamy zielone światło od Sląskiej Organizacji Turystycznej) . Temat trwa już parę miesięcy, ale każdy kto cokolwiek uzgadnia z WZD wie, iż trzeba się uzbroić w cierpliwość.

  Liczę, iż w tym roku systematycznie krok po kroku będzie się pojawiało nowe oznaczenie.

  Jeśli chodzi o promocję, czy jest ona dobrze realizowana. Zachęcam do spotkania ze mną, a chętnie Panu przedstawię informację, jakie zadania są realizowane i jak.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Rodzic

  data dodania: 2017-03-15

  Gdzie mogę znaleść dokument odwołania do Sądu dot.opini Kuratorium . Chodzi mi o uzasdnienie odwołania.Jestem za jedną szkołą ,ale dotarły mnie takie wiadomości .że uzasdnienia jednej szkoły było bardzo słabe ze my Rodzice mielibyśmy więcej argumentów.

 • Rodzic

  data dodania: 2017-03-15

  Gdzie mogę znaleźć dokument odwołania do Sądu dot.opinii Kuratorium . Chodzi mi o uzasadnienie odwołania.Jestem za jedną szkołą ,ale dotarły mnie takie wiadomości .że uzasadnienia jednej szkoły było bardzo słabe ze my Rodzice mielibyśmy więcej argumentów.

  Szanowny Rodzicu,
  od 8 marca wszystko jest dostępne na stronie. Proszę zajrzeć do aktualności i wyszuka tekst pt. Po opinii kuratorium do sądu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • wolnościowiec

  data dodania: 2017-03-15

  Chciałbym dowiedzieć się za pośrednictwem Pani rzecznik dlaczego to Nasz urząd nie jest zainteresowany wprowadzeniem Centralnego Rejestru Umów w Biuletynie Informacji Publicznej ? Jak możemy się zorientować na profilu FB posła Tomasza Jaskóły Żarki nawet nie rozważają takowej możliwości. Jest to dość niezrozumiałe dla mnie stanowisko, które stawia w niekorzystnym świetle Urząd Miasta i Gminy Żarki, który najwidoczniej ma ,, coś do ukrycia" w kwestii wydawanych pieniędzy. Transparentność wydawanych pieniędzy to podstawa zaufania o którym to Pan Burmistrz niejednokrotnie wspominał. Weźmy przykład z Myszkowa gdzie taki rejestr jest prowadzony podobnie jak w Konopiskach.

  Szanowny wolnościowiec,
  rzeczywiście mogliśmy podać taką możliwość, że rozważamy. Świeciłoby się innym kolorem na mapie u pana posła i mniej rzucało w oczy. To byłaby taktyczna rozgrywka. Teraz jednak na serio. Proszę sprawdzić za jakiś czas, kto z mapy wywiązał się z danego słowa i sprawdzić, kto zamieścił rejestry. Ze względu na fakt, iż w całym kraju toczy się dyskusja na temat publikacji umów, bo przepisy BIP jednoznacznie nie definiują tego, co ma być obowiązkowo publikowane, to i my tu w urzędzie zastanawiamy się, jak podejść do tematu. Z pewnością jednak rejestr będzie publikowany. Warto wiedzieć, iż wszystkie umowy są do wglądu w urzędzie, bo to jednak są grube segregatory. I tak dla przykładu w gminie, która twierdzi, iż prowadzi rejestr niedaleko nas. Owszem rejestr jest, ale jest wprowadzony tylko jeden rok 2015 w całości - 250 umów. Nie ma nic innego. BIP wymaga ciągłej pracy i kontroli.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   213następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

chleb tatarczuch Miniskansen Wsi Jurajskiej Jura Krakowsko-Częstochowska Rycerska Drużyna Miasta Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie Agroturystyka na Jurze Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki Skałki Jurajskie Edukacyjne zagrody
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12