poniedziałek, 22 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Haliszka, Loda

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • hugo

  data dodania: 2018-10-19

  Bardzo dziwne, to właściciel buduje wbrew planowi zagospodarowania i bez pozwolenia na budowę ? Że teraz spóźniona troska o krajobraz ?

  Szanowny Hugo,
  Dla Pana może jest to dziwne. Niestety, w tym kraju bywa powszechne. Nasz reakcja jest zgodna z przepisami.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • S27

  data dodania: 2018-10-17

  18-10-2018 spotkanie Czyste Powietrze w Mgok Żarki niestety na stronie Gminy cisza
  Wszyscy w gminie zajeci wyborami.

  Szanowny S27,
  informacja została zamieszczona niezwłocznie, jak się o tym dowiedzieliśmy. W dniu 16 listopada została zamieszczona aktualizacja harmonogramu na stronie wojewódzkiego funduszu, iż spotkanie w Żarkach odbywa się 18 listopada. Do urzędu nie dotarł żaden oficjalny komunikat, nie było żadnego oficjalnego powiadomienia, nawet prostego maila. Dzięki temu, że raz dziennie odwiedzam stronę funduszu, to w dniu 17 października dowiaduję się o spotkaniu w Żarkach, zaplanowanym na następny dzień.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Ciekawy

  data dodania: 2018-10-15

  Jestem ciekawy co gmina buduje na szczycie Parchowatki, stoją wysokie słupy, powstają fundamenty. A był taki piękny krajobraz, pozdrawiam serdecznie

  Szanowny ciekawy,
  gmina nie buduje nic na szczycie Parchowotki. Działka jest w rękach prywatnych. Sytuacja jest nam znana. Były już interwencje m.in. od radnego. Na początku miesiąca wystąpiliśmy do parków krajobrazowych o opinię właśnie w temacie obniżenia walorów krajobrazu.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • studencik

  data dodania: 2018-10-15

  Chciałbym nawiązać do wpisu ,,rowerzysty" odnośnie parkowania aut na ścieżce rowerowej na osiedlu za podstawówką. Jak można zaobserwować od kilku dni wpis pomógł i auta zjechały ze ścieżki na drogę.
  Zastanawia mnie tylko czy to złośliwość mieszkańców tego domu, czy tez brak wyobraźni skutkuje tym że jedno z aut parkują teraz na chodniku w taki sposób że nie można przejść tym chodnikiem i trzeba schodzić z niego na ulicę. Ludzie kochani macie obok ulicę prostopadłą do Malinowskiego czyli Komara, parkujcie tam swoje auta. Naprawdę uwierzcie, że wszyscy poruszający się po tym osiedlu już wiedzą że stać Was na kilka aut i wszyscy już Wam tego dobrobytu zazdroszczą, nie musicie reszcie mieszkańców obrzydzać poruszania się po osiedlu. Pani rzecznik ponawiam prośbę o interwencję w sprawie parkowania aut na tym osiedlu.

 • Mieszkanka osiedla Sportowców

  data dodania: 2018-10-15

  Przypomnę wszystkim tylko którzy przejeżdżają przez osiedle Sportowców psiocząc na parkujące tam auta, że na tym osiedlu nie ma ani jednego znaku informującego o zakazie parkowania.
  Zgodnie z powyższym jako mieszkańcy możemy parkować zgodnie z poniższym:
  Częściowo na chodniku - częściowo na jezdni:
  ,, Możemy parkować, jeśli na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i nie mniejsza niż 1,5 m oraz pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni."
  Przed skrzyżowaniami:
  ,,W odległości nie mniejszej niż 10 m od skrzyżowania."
  Powtórzę po Pani rzecznik.
  NOGA Z GAZU !!!

 • Mieszkaniec osiedla

  data dodania: 2018-10-15

  Witam czy droga za szkołą podstawową ta prosta długa odbijająca od Kozieglowskiej po której to teraz wszyscy jeżdżą będzie poszerzona ?? Nie wiem kogo to wymysł zrobić tak wąska drogę że dwa auta mieszczą się na styk i to jeszcze zależy od wielkości auta bo większość jedzie poboczem a drugi po asfalcie. Były już sztuczki w postaci potrzaskanych lusterek. Trzeba coś z tym zrobić bo to jest tragedia. No i te auta parkujące na chodniku mając takie wielkie swoje posiadłości.

  Szanowny mieszkańcu osiedla,

  skoro Pan jest mieszkańcem osiedla, to orientuje się Pan, iż droga była robiona jakiś czas temu na potrzeby ruchu osiedlowego. Teraz ze względu na tranzyt jest znaczne obłożenie tej drogi. Sytuacja jest tymczasowa. Tylko jedna rada, proszę zdjąć nogę z gazu. I nic więcej. Dyskusja na temat parkowania na chodnikach i ścieżce przetoczyła się już tutaj, policja ma tutaj zaglądać i pilnować porządku.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • rowerzysta

  data dodania: 2018-10-12

  Ja chciałbym nawiązać do wpisu Pana Jeremiasza w kwestii parkowania aut na ścieżce rowerowej na osiedlu Sportowców. Ostatnio próbowałem tam przejechać i oprócz wspomnianych aut pod budowanym domem stoją auta na tej ścieżce kawałek dalej lecz również na ulicy Malinowskiego. Podobno jest Straż Miejsca w Żarkach więc proszę aby przejechała się do wspomnianego domu i poinstruowała ludzi tam mieszkających że parkowanie aut ( w tym wypadku 2) na ścieżce rowerowej przy pustej ulicy prostopadłej jest nie tylko wykroczeniem ale i zwykłym buractwem i prostactwem.


  Szanowny rowerzysto,
  służby mundurowe zostały poproszone o objęcie zwiększoną kontrola tego obszaru. Będą tam zaglądać w miarę możliwości.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Tobiasz

  data dodania: 2018-10-11

  Pani rzecznik mamy okres przed wyborczy, więc jak widać po Pani odpowiedziach przypomniała sobie Pani ponownie że ludzie którzy tu zamieszczają wpisy to potencjalni wyborcy i należy ich traktować poważnie ?
  Odnośnie osiedla Sportowców i ulicy Kusocińskiego, to co tam się dzieje popołudniami jak i w dni targowe to istny horror. Ja serdecznie współczuje mieszkańcom tego osiedla tych auta mknących pod oknami bez oglądania się na znaki jak i obserwowania jak ich nowe drogi, pobocza są niszczone. Od pewnego czasu poruszając się objazdem przez to osiedle można zaobserwować pojawiający się nie oznakowany radiowóz, szkoda tylko że to Pan dzielnicowy się przejedzie przez to osiedle a nie radiowóz ruchu drogowego tzw. ,,drogówki". Ja jako mieszkaniec Żarek zaproponuje Pani rzecznik zwrócenie się z prośba do Policji w Myszkowie aby podesłała w godzinach popołudniowych czy też w dni targowe patrol drogówki z ,,suszarką". Wyrobią sobie ,, normy mandatowe" w baaaardzo szybkim tempie a i na osiedlu mieszkańcom przywrócą trochę normalności. Przypomnę tylko mieszkańcom tego osiedla, że żadna z dróg nie jest drogą wewnętrzną ( parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach) ani też nie ma na tym osiedlu żadnego znaku z zakazem parkowania. W bardzo prosty sposób można spowolnić ruch na drodze , wymuszając ,, mijankę" w sposób dozwolony przepisami przy zachowaniu odległości od skrzyżowania. Jeden z mieszkańców tego osiedla parkuje tak swoje swoje auta po przeciwnych stronach jezdni i każdy tą ulicę omija. Powodzenia !!!

  Szanowny Panie Tobiaszu,
  ja rozumiem, że przed wyborami wszystko jest wyborcze, ja nie kandyduję. Jeśli sprawa wymaga wyjaśnienia, to wyjaśniam. Jeśli coś jest tylko czyjąś opinią, to zamieszczam opinię, bez komentarza. To, że czasem ktoś napisze 20 zdań, nie oznacza, że ja mu muszę odpowiadać w 20 zdaniach.

  Pan przecenia moje możliwości w zakresie możliwości interweniowania u policji. One są takie same, jak Pan. Może Pan wybrać telefon do dyżurnego i poprosić o interwencje, może taka obywatelska być nawet bardziej słuchana, niż nasza urzędnicza. Straż miejska, odkąd jest bardziej obciążone osiedle ruchem ze względu na zamknięcie ul. Częstochowskiej, monituje o obecność policji. Ta pojawi się w miarę możliwości. Taką mamy informację. Mamy również informację o przewoźnikach, nazwy firm, który nie korzystają z objazdu dla ciężarówek. Ta sprawa też jest zgłoszona.

  Każdą sytuację, która Pan opisuje w związku z ruchem i parkowaniem wynika z jednego: z braku szacunku. Sąsiada do sąsiada, kierowcy do mieszkańców, kierowcy do innych uczestników ruchu, parkującego do innych kierowców, właścicieli aut do rowerzystów itd. Szacunek zaczyna się od poszanowania przepisów. Tylko tyle i aż tyle.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Krzysiek

  data dodania: 2018-10-10

  Szanowna Gmino,Pani Rzecznik,

  Ja się chciałem zapytać o logikę jaką zastosowano podczas doboru terminów i objazdów remontu ulicy Częstochowskiej. Mieszkam na ulicy Kusocińskiego i aż serce sie kroi jak widzę rozjeżdżaną nową inwestycję z kostki i wszystko wokoło. Ilość aut i ich gabaryty/masa zdecydowanie nie są dobrane do jakości nawierzchni. Ciężarówki (wanny po 40-50 ton) na zakrętach jadą po chodnikach i krawężnikach. Na wąskiej asfaltowej ulicy Kusocińskiego: pobocze, studzienki (pozarywane) i kamienie pomiędzy chodnikiem a jezdnią są lub za kilka dni będą w stanie masakrycznym. Nie trzeba było poczekać z tym remontem na oś. Sportowców do końca remontu ulicy Częstochowskiej? Za chwilę trzeba będzie szukać kasy na kolejny remont. A już zupełnie rozbawiło mnie tłumaczenie o niezbyt równej nawierzchni kostki z związku z koniecznością szybkiego oddania do użytku (użyte w innym poście na księdze). Niestety moje wcześniejsze posty nie były jak do tej pory publikowane, dlatego postanowiłem go skopiować i w razie konieczności zamieszczę na innej stronie/forum.

  Szanowny Krzysztofie,

  Remont dróg na tzw. Osiedlu Sportowców Gmina Żarki miała zaplanowany od ponad roku. Wykonany był projekt, a od jesieni ub. roku mieliśmy pewność tej inwestycji, gdyż otrzymaliśmy dofinansowanie. Mieszkańcy wielokrotnie postulowali o budowę dróg w tej części miasta, a my dotrzymujemy słowa. O remoncie ul. Częstochowskiej przez powiat słyszeliśmy od kliku lat, ale z roku na rok zadanie było przekładane. Nie chcę przywoływać miesiąca z tego roku, kiedy dokładnie pojawiła się informacja o remoncie drogi powiatowej, ale my w tym czasie byliśmy już po przetargu, podpisanej umowie o dofinansowanie i z wykonawcą. Czy Pan uważa, iż Gmina Żarki powinna zrezygnować ze znacznego dofinasowania i nie przeprowadzić remontu dróg na osiedlu, bo powiat po kilku latach zdecydował się na remont jednej drogi powiatowej, która ma na terenie Żarek? Czy Pana zdaniem powinniśmy zerwać umowę o dofinasowanie, umowę z wykonawcą i zawieść wszystkich na osiedlu Sportowców, nie wykonując zadania, bo są utrudnienia z przemieszczaniem się? Kto weźmie za to odpowiedzialność?
  Pana śmieszy wyjaśnienie, że fakt, iż został przyspieszony remont ul. Kusocińskiego i rzeczywiście wykonawca będzie musiał zrobić poprawki, bo robił na tempo, by udrożnić przejezdność. W sierpniu br. roku dotarła do nas informacja o tym, iż ul. Częstochowska będzie całkowicie zamknięta. Czy dla nas była to informacja komfortowa? Nieszczególnie. Bo od września przy ul. Częstochowskiej zaczyna się zwiększony ruch. Oczywiście mogliśmy wprowadzić zakaz ruchu na Kusocińskiego i na całym osiedlu sportowców, bo trwa remont i nikogo poza mieszkańcami tu nie wpuszczać. Tylko z perspektywy mieszkańca np. z Olesiowa, który musiałby dowozić dziecko przez Masłońskie i Przybynów, Wysoką Lelowską i dotrzeć do szkoły przy ul. Częstochowskiej w Żarkach, to już nie jest takie śmieszne. Dwa razy dziennie.
  Mi też się serce kroi, że Polacy tak bardzo nie szanują prawa, znaków i pracy gminy, a tym samym kosztów ponoszonych przed podatników Gminy Żarki. Ciężkie samochody o których Pan pisze nie mają prawa wjeżdżać na to osiedle. Dla nich objazd jest wytyczony właśnie przez Przybynów, Ostrów i dalej w zależności od kierunku jazdy. Kierowcy, którzy wjeżdżają o takich gabarytach łamią przepisy ruchu drogowego, nie powinno ich być na osiedlu, ale za egzekwowanie przepisów z zakresu ruchu drogowego odpowiadają służby mundurowe. Po raz kolejny poprosimy policję o interwencję.
  Jeśli posty łamią zapisy regulaminu, nie są zamieszczane.
  Wszystkich czytających tutaj posty proszę o cierpliwość, wyrozumiałość dla remontów, bo niosą one za sobą utrudnienia, nie tylko dla mieszkańców danego osiedla, ale i społeczności i bywa, iż trzeba podejść po ludzku do tych sytuacji.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jeremiasz

  data dodania: 2018-10-10

  Pani Kasiu ja chciałbym prosić o interwencję Straży Miejskiej czy tez Policji na osiedlu Sportowców, które obecnie jest rozjeżdżane przez auta omijające zamkniętą ulicę Częstochowską. To że prawie żaden kierowca jadący ulicą Kusocińskiego nie dostosowuje prędkości do 30 km/h było do przewidzenia, auta tam poruszają się i po 60 jak nie więcej. To że po postawieniu zielonych słupków informujących o skrzyżowaniu ( w tym wypadku dróg równorzędnych) również było do przewidzenia. Nie jedna osoba tu pisała że jest to DUŻY BŁĄD i powinny stać tam znaki jak to Urząd zrobił/zmienił na osiedlu 600-lecia. Jednego chyba nikt nie przewidział. Że mąż Pani Urzędnik wraz z pracownikami firmy która buduje/wykańcza mu dom będzie parkował auta na ścieżce rowerowej. Jedno, dwa a nawet trzy auta uniemożliwiają przejazd po ścieżce zmuszając jadącego do zjechania na drogę. Proszę w powyższych sprawach o interwencję zanim dojdzie tam do jakieś tragedii i ktoś zginie. Dzieci na tym osiedlu wszak nie brakuje.

  Szanowny Jeremiaszu,
  Zielone słupki, znaki o ograniczeniu prędkości do 30 km/h, zakaz wjazdu dla aut powyżej 3,5 tony są elementami spowolnienia ruchu. Kłopot w tym, iż kierowcy notorycznie nie szanują przepisów. Proszę nie szukać winnych w projektantach, którzy chcą spowolnić ruch (bo chyba na tym przede wszystkim zależy mieszkańcom Żarek i każdego osiedla), ale w osobach, które nie stosują się do znaków. Powiedzmy sobie otwarcie, osoby, które nie przestrzegają znaków, łamią przepisy ruchu drogowego. Są potencjalnymi przestępcami, co dokładnie unaoczniły ostanie drogowe wydarzenia ze Słowacji.
  Część osób uważa, że lepszym rozwiązaniem jest jedna główna droga przez osiedle z pierwszeństwem przejazdu, bo wówczas się jedzie i już, nie zaważając na podporządkowane i nikt nie zwalnia przed żadnym skrzyżowaniem. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe dla tych, którzy chcą przemknąć, jak strzała przez Państwa osiedle, nie zważając na nich i na nikogo. Projektanci przekonują jednak, iż każde skrzyżowanie, kiedy każdy kierowca musi zwolnić przy dojechaniu do krzyżówki i zastosować regułę prawej dłoni, zdecydowanie spowalnia prędkość.
  Pani urzędnik została poinformowana i ma odpowiednio zareagować w temacie zakazu parkowania na ścieżce auto związanych z przeprowadzaną tam budową.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   245następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Gmina Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska LKS Zieloni Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Rycerska Drużyna Miasta Żarki Agroturystyka na Jurze chleb tatarczuch Edukacyjne zagrody Sanktuarium w Leśniowie Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9