niedziela, 18 lutego 2018 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Krystian

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Henio

  data dodania: 2018-02-12

  Pani Kasiu proszę napisać czy zgłaszał kto nieprawidłowości na poboczach w Zawadzie i Jaroszowie tak nie może być żeby kamienie fruwały po drodze od czego mamy Radnych i sołtysów zapytuje o transport do Żarek lub do Myszkowa żeby dostać się do Lekarza trzeba iść na nogach to jest życie na wsi proszę spróbować czekam na odpowiedz pozdrawiam Radnych i Sołtysów

  Szanowny Henio,
  droga w Zawadzie i Jaroszowie jest monitorowana, na bieżąco przez referat gospodarki komunalnej. Sprawę zgłaszali również internauci. Po raz trzeci napiszę, iż poprawki firma zrobi, jak będą ku temu warunki pogodowe, a dzisiaj mogę prosić o wyrozumiałość i zdjęcie nogi z gazu. W sprawie transportu publicznego nie mam żadnych wiadomości do przekazania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2018-02-11

  Prośba do urzędu o jednolity odbiór odpadów kosze worki popiół w jednym dniu bo za dużo tych dat dziękuję i pozdrawiam

 • tojawybieram

  data dodania: 2018-02-09

  do radnego niestety. Proszę mi pokazać burmistrza który jak pan to określił "karze" mieszkańców potencjalnych swoich wyborców. Dziwny sposób myślenia niegodny radnego który swoje niedołęstwo społeczne zasłania taką retoryką.

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2018-02-08

  Na rozkopanym odcinku ul. Myszkowskiej najbliższe terminy wywozu odpadów obowiązują?

  Szanowny Mieszkańcu,
  jeśli warunki pozwolą, to odbiór przy posesji. Jeśli śmieciarka nie rady podjechać pod dom, to prosimy aby pojemniki lub worki dostarczać do drogi, przy której jest szansa dojazdu śmieciarką. Jeśli i to jest niemożliwe, to będą dodatkowe odbiory, jak tylko pozwolą warunki drogowe.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Krzysztof Nosal

  data dodania: 2018-02-07

  Pani Kasiu, lodowisko jest również na drodze wewnętrznej Szkoły Podstawowej. Ferie się kończą i dzieciaki wrócą do szkoły już od poniedziałku. Do tego czasu przy tych temperaturach ten lód nie ma szans stopnieć.

 • Mirosław Jaskólski

  data dodania: 2018-02-05

  Panie Burmistrzu, od dłuższego czasu na ul. Szkolnej w Zaborzu nie działa oświetlenie uliczne. Lampy świecą co 2-gi dzień. Lampy na innych ulicach świecą normalnie. Czy to rodzaj kary dla mieszkańców czy oszczędności gminy. Są ferie i dojście do świetlicy po godz. 16:00 odbywa się w ciemnościach. Powrót jeszcze ciekawszy. Czy tak postanowił Pan czy to tylko zbieg okoliczności.
  Proszę o odpowiedź. Najlepiej szybką, bo ten stan rzeczy trwa od kilku tygodni. Najlepiej osobistą, bo pani rzecznik odeśle mnie na Berdyczów.

  Szanowny Panie Mirosławie, Szanowny Panie Radny,

  sprawa oświetlenia przy ul. Szkolnej w Zaborzu była zgłaszana do Tauronu do sprawdzenia. Dwa razy Tauron odpowiedział nam, że jest ok. Usterka zostanie zgłoszona po raz kolejny.
  Nie, nie robimy na złość mieszkańcom Zaborza, ani żadnego innego sołectwa, ani miasta. Nie to jest naszą intencją.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2018-02-05

  sołtys Zawady p.Zamora zachwyca się drogą Zawada Jaroszów tylko że jedzie na krótkim jej odcinku pani Pietruszewska może na nowej drodze jeszcze nie była i nie wie jak całość wygląda sołtys Jaroszowa nie zabiera głosu w sprawie pobocza jeżeli pobocze nie zostanie zlikwidowane lub utwardzone przekażemy sprawę dalej pozdrawiam

  Szanowny mieszkańcu,
  Poprawki przekazane do wykonawcy. Wykonawca ma obowiązek poprawić, ale żeby to było efektywne, trzeba zaczekać na odpowiednie warunki atmosferyczne.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Aneta

  data dodania: 2018-02-05

  Czy znany jest już najbliższy termin wywozu odpadów wielkogabarytowych ? Co z posypaniem solą/ piaskiem ulic na osiedlu Sportowców. Nadal mamy lodowisko na ulicy.

  Szanowna Aneto,
  wywóz śmieci wielkogabarytowych zaplanowano na maj. Harmonogram będzie dostępny w kwietniu. Sprawa posypywania przekazana do odpowiedniego referatu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2018-02-02

  Inaczej. Czy pojemniki na śmieci i popiół można przetrzymywać poza terenem posesji? (za płotem, bliżej ulicy).

 • W imieniu sporej grupy mieszkańców

  data dodania: 2018-02-01

  Panie Burmistrzu pracownicy i radni wybrani
  przez mieszkańców to osoby publiczne , nie można pozwalać na takie obrażanie i ubliżanie jak to robi Sz., G. i osoby które hejtują pod ich dyktando.Na zlecenie prokuratora odpowiednie służby mogą dojść do osób które dokonują wpisów i nie mają odwagi ujawnić swojego nazwiska .Popieram wpis Pani Mari należy to zakończyć!!!!!!!!

poprzednia strona|1|2|3| z   233następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd Rycerska Drużyna Miasta Żarki Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Gmina Żarki LKS Zieloni Żarki Skałki Jurajskie Agroturystyka na Jurze
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9