niedziela, 16 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Albin, Sebastian

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Obserwatoe

  data dodania: 2018-12-12

  Na rynku stanęła piękna choinka, ale wokół pełno śniegu i błota. Wstyd żeby nie zadbać o odsniezenie. Gdzie są pracownicy którzy dbają o czystość i porządek na rynku. W innych miastach rynki są w całości ośnieżone i zadbane. Po co ta wielka ozdobą skoro stoi w kupie syfu!?

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2018-12-12

  Dla Żarczanina, w sprawie lustra na ulicy Jeselewicza i Kościelnej bez przesady zaraz lustro .Troszkę wychylic plecy i wszystko widać, to nie metropolia że taki tam ruch!

 • Żarczanin

  data dodania: 2018-12-11

  Witam! Dlaczego ułatwienie wyjazdu poprzez poprawienie widoczności znakiem lustra jest "zmianą organizacji ruchu w obrębie tego skrzyżowania"(Joselewicza i Kościelna)? Tyle luster poustawianych w Żarkach i Leśniowie itd. a tu, gdzie naprawdę potrzebne, nagle problem....Nie rozumiem

  Szanowny Żarczaninie,

  takie są przepisy, lustro jest traktowane jako znak związany z bezpieczeństwem.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • handlowiec

  data dodania: 2018-12-11

  czyli jak pani nie wiadomo czyli jest pewne że od nowego roku bedzie podwyższona opłata wjazdowa.

 • Romek

  data dodania: 2018-12-10

  Pani rzecznik w sobotę naprawiano ulicę Kusocińskiego. Poobrywane brzegi ulicy były wypełniane masą przez ,,jakąś" firmę. Panowie nie rozstawili żadnych znaków, żadnych ostrzeżeń o prowadzonych robotach drogowych, tarasując jednocześnie całą drogę swoimi pojazdami. Zwróciłem im uwagę usłyszałem stek bluzg w swoim kierunku. Widać w sobotę im nie za bardzo pasowały te roboty. Moje pytanie brzmi czy w tym roku również zostaną zlikwidowane te pasy wysypane kamieniami i pojawią się pasy zieleni ? czy nadal kamienie będą latać spod kół po chodniku biegnącym wzdłuż tej ulicy ? Czy ulica DEYNY zostanie poprawiona ? Wszak zakończył się objazd ulicy Częstochowskiej i zgodnie z obietnicami ulica ta miała być poprawiona. Aura sprzyja i nie stoi nic na przeszkodzie aby poprawić tą drogę.

  Szanowny Romku,
  naprawę wykonywała firma, która remontowała ulicę Częstochowską. Przykro mi, że tak skończyła się sytuacja między panami. W okresie zimowym nie będę realizowane żadne inne prace na osiedlu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • handlowiec

  data dodania: 2018-12-10

  czy to prawda że gmina chce od nowego roku podwyższyć opłatę za wjazd na targowisko.


  Szanowny handlowcu,
  nic w tym temacie nie wiadomo.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • jrfxh

  data dodania: 2018-12-07

  Szacun dla włodarzy miasta za nową dekorację świąteczną na starym rynku,w porównaniu z gminami ościennymi wypadamy dość blado

 • Żarczanin

  data dodania: 2018-12-07

  Witam! Jakiś czas temu zwróciłem sie z prośbą o znak lustro pionowe na skrzyżowaniu ul. Joselewicza i Kościelnej - czy zapadła jakaś decyzja w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Szanowny Żarczaninie,
  nie decyzja nie zapadła o ustawieniu tego lustra o zmianie organizacji ruchu w obrębie tego skrzyżowania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Maryla

  data dodania: 2018-12-05

  Czy terminy odbioru odpadów to zostaną kiedyś uzupełnione na stronie Urzędu w zakładce DLA MIESZKAŃCA, czy tez w Gminie Żarki kwartał 4 kończy się w listopadzie?

  Szanowny Panie,

  Harmonogramy są zamieszczone już od ponad miesiąca.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Grześ

  data dodania: 2018-11-23

  Dzień dobry
  Kilka dni temu zgłaszałem, aby załatać tych kilka dziur na ul.Ogrodowej (i na Majowej) w Kotowicach, mam nadzieję, że to nie złośliwość pracowników UMiG Żarki i jeszcze zdołają załatać tych parę dziur przed wielkimi mrozami, tym bardziej, iż na ulicy Ogrodowej teraz była załatana dziura po wykopie z wodociągów (więc dało się).
  Panie burmistrzu i panie radny my nie mamy chodnika więc chociaż niech będzie w miarę równa droga, abyśmy mogli bezpiecznie się poruszać.

  Szanowny Grzesiu,

  robota zaplanowana na dzisiaj.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   249następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Jura Krakowsko-Częstochowska Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd Oficjalny Portal Gminy Żarki LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki chleb tatarczuch Edukacyjne zagrody Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki Sanktuarium w Leśniowie Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4