czwartek, 23 listopada 2017 r.
imieniny obchodzą: Adela, Felicyt

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • msm

  data dodania: 2017-11-20

  Witam czy jest możliwość zainstalowania latarni na ul. Wierzbowej na odcinku od zakładu ZDZ do ronda na ul. Leśniowskiej,
  pozdrawiam

  Szanowny msm,
  lampy są na terenie przedszkola. Niestety, są nieczynne. Planuje się uruchomienie oświetlenia na terenie przedszkola, która doświetli również teren ulicy.

  Na odcinek od końca przedszkola do ul. Leśniowskiej nie ma linii, aby ją wykonać trzeba zlecić projekt budowy oświetlenia. Na ten moment nie ma zaplanowanych środków na taką inwestycję.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • remont

  data dodania: 2017-11-19

  Bardzo mnie cieszy remont jezdni w Jaroszowie ale nie rozumiem dlaczego przy okazji dewastuje się przydomowe zawory wodne!!! Dlaczego ZUK nie oznakuje tych miejsc przed wprowadzeniem sprzętu drogowego? sposób zabezpieczenia przyłączy wodnych jest nieskuteczny i kruszy się pod ciężarem nawet auta osobowego a trzeba tu wspomnieć że w Jaroszowie powstaje wiele nowych domów do których dowożone są materiały budowlane przez wielotonowe ciężarówki.Mimo że kierowcy starają się zmieścić nie zawsze im się to udaje i kolejne zawory są dewastowane. Ktoś chyba jest odpowiedzialny za nadzór .... Pozdrawiam

  Szanowny remont,
  firma, która przyjęła plac budowy został powiadomiona i zostały wskazane zawory, a także została skierowana prośba, jak przy każdej inwestycji, o szczególną dbałość. Mamy już sygnał w tym temacie, za ten sygnał również dziękujemy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec Zaborza

  data dodania: 2017-11-15

  Nasz rodny Pan Mirosław do gwiazdor internetu i wojownik na salonach urzędu szkoda że zapomniał o wyborcach, wiele było obietnic i wielkich słów.Ostateczną ocene dostanie od nas wyborców za rok.

 • Grubas

  data dodania: 2017-11-14

  Odnośnie wpisu Obserwatora to niniejszym chciałbym wyjaśnić,ze radny wymieniony z nazwiska w Jego wpisie,ma też w swoim okręgu kawałek wsi Przybynów.Ze zdumieniem przeczytałem wnioski radnego i o ile czytam ze zrozumieniem to tenże radny może wypełniać swoje obowiązki wobec wyborców tylko w poniedziałki w godzinach przedpołudniowych?wcale się nie zdziwiłem,że uderza się w piersi i doszedł do wniosku ,że czas obniżyć diety;lepiej późno niż wcale.Taki radny na 1/16 etatu !

 • Rodzic

  data dodania: 2017-11-13

  Pani Rzecznik, po pierwsze - proszę nie mylić sprzętu multimedialnego ze sprzętem IP. Po drugie - określenie rodzic oznacza zarówno matkę jak i ojca. Po trzecie - czy sugeruje Pani, że moje dzieci kłamią?! Dlaczego zatem nauczyciele w swej pracy dydaktycznej używają prywatnych laptopów? Dlaczego kupiony za pieniądze podatników e-dziennik nie funkcjonuje, a nauczyciele nadal prowadzą tradycyjne dzienniki papierowe. Gmina powinna znać odpowiedzi na te pytania, w związku z obowiązkami wynikającymi z art. 29 ust. 1 i 2 karty nauczyciela. Proszę o odpowiedź.

  Szanowny Rodzicu,
  ze względu na fakt, iż nie chcę nic pomylić i podać błędne informację, proszę skorzystać z możliwości zapytania poprzez wniosek o informację publiczną.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Obserwator

  data dodania: 2017-11-13

  Ludzie obserwuje wpisy i działania p.Jaskólskiego i bardzo się dziwię na przyzwolenie mu takich działań.Ten Pan widzę ,że chciałby aby wszyscy działali pod jego dyktando.Radni obudźcie się bo w Zaborzu to On już poparcia nie będzie miał,

 • mieszkaniec

  data dodania: 2017-11-13

  Dr Jaskólski to nie jedyny ortopeda oprócz niego w tym samym czasie przyjmują inni u których w razie nagłej potrzeby też są przyjmowani pacjenci i to lekarze z ciągłą praktyką

 • Rodzic

  data dodania: 2017-11-12

  Zainteresował mnie pozostawiony bez komentarza Gminy i SP w Żarkach wpis Amatora IP. Moje dzieci są uczniami tej Szkoły i potwierdziły, że laptopów lub innego sprzętu IP do prowadzenia zajęć dydaktycznych nauczyciele używają niezwykle rzadko, a jeżeli się to zdarza, jest to prawdopodobnie sprzęt prywatny. Moim zdaniem rodzice mają prawo wiedzieć iloma np. laptopami do dyspozycji nauczycieli dysponuje SP w Żarkach. Oczekuję na tę informację. Wszak w XXI wieku świadczy to o poziomie szkoły i poziomie nauczania naszych dzieci.

  Szanowny Rodzicu,
  szkoła dysponuje sprzętem multimedialnym. Jeśli zależy Panu na konkretnych danych proszę o zwrócenie się z wnioskiem o udzielanie informacji publicznej do Szkoły Podstawowej.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • obiektywny

  data dodania: 2017-11-10

  Szanowny mieszkańcu Zaborza.Co byś powiedział,gdyby na drzwiach gabinetu lekarza była informacja "Lekarz nie przyjmuje z powodu sesji RM w Żarkach",a Ty potrzebujesz pomocy przy zwichnięciu czy złamaniu ręki czy nogi.

 • Zybi

  data dodania: 2017-11-10

  Z wielką radością pragnę poinformować,że modernizacja ulic Górki i Olsztyńskiej została zakończona (chyba)bo jeszcze codziennie coś poprawiają.A ja myślałem,że wcześniej skończą ul.Myszkowską niż ulice Górki i Olsztyńską.No ,ale za to mamy rondo!.

poprzednia strona|1|2|3| z   229następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Jura Krakowsko-Częstochowska Skałki Jurajskie Gmina Żarki Edukacyjne zagrody Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie Oficjalny Portal Gminy Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13