piątek, 22 czerwca 2018 r.
imieniny obchodzą: Paulina, Sabina

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Gniewomir

  data dodania: 2018-06-15

  Pani rzecznik któż to taki podejmuje decyzję o zmianie ustawień oświetlenia na naszym osiedlu ( Sportowców) ? Będziemy jako mieszkańcy wiedzieli to kogo się udać w celu załatwienia niniejszej sprawy. Przy okazji jestem w trakcie przygotowania pełnej mapy gdzie w naszym mieście są wyłączane te latarnie a gdzie nie są, mam nadzieję że mój wpis z tymi danymi zostanie po przesłaniu do Pani umieszczony w Księdze gości i nie będę musiał się ratować wysyłką tej mapy do pseudo dziennikarza i jego portalu. Tam taki e tematy bardzo kochają. Panie Burmistrzu ( wiemy że Pan czyta Księgę) Pan na tym osiedlu ma swoich wyborców bo zdaje się że Pan o tym zapomina.

  Szanowny Gniewomir,
  mam Pan prawo do swojej opinii. Proszę o skierowanie pisma do urzędu. Niektórzy wolą, jak im nie świeci w nocy w okna. Pan ma inne zdanie, i jak najbardziej ma go Pan prawo wyrażać.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • tajemnicza mgr inż - ANNA K.

  data dodania: 2018-06-14

  Pan ,,KONTROLA JAKOŚCI" zapomniał napisać jeszcze o samej kostce, która jest tam stosowana. W przypadku kostki SZAREJ przeznaczonej na drogi (najtańszej dostępnej na rynku) na ETYKIECIE przyklejonej do każdej z palet producent nic nie wspomina o MROZOODPORNOŚCI tej kostki. Ponieważ etykieta stanowi podstawę w przypadku złożenia reklamacji to może ktoś wreszcie z Urzędu się zainteresuje tym co wyprawia wykonawca ?

  Szanowna tajemnicza mgr,
  dziękuję za uwagę. Sprawa przekazana do inspektora nadzoru.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • KONTROLA JAKOŚCI

  data dodania: 2018-06-14

  Droga Pani rzecznik! Przeanalizowałem dokumentację wykonawczą inwestycji na Osiedlu Sportowców. Zaczynam się obawiać o kontrolującego roboty (zgodnie ze specyfikacją). Gołym okiem widać iż roboty nie są prowadzone zgodnie z dokumentacją- używana jest szlaka hutnicza na podbudowę podłoża gdy dokumentacja mówi o kruszywach... Warunki gwarancji kostki brukowej (tych które znam) mówią o tym, iż z gwarancji jest wyłączona kostka która jest na takim podłożu ułożona. To akurat pomijam ale tak jak nie została wyegzekwowana dezynfekcja pojemników na kosze w poprzedniej umowie z firmą Strach tak i teraz nie prowadzicie nadzoru na bieżąco nad robotami. Aż prosicie się o aferę o takich rozmiarach jak w Bliżycach (poświadczenie nieprawdy w dokumentacji). Robimy rozeznanie na Topolowej jak tam to wyglądało...

  Szanowny Kontrola jakości,
  dziękuję za uwagę. Sprawa przekazana do inspektora nadzoru.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Tomasz

  data dodania: 2018-06-14

  To już 13 dni od kiedy Szanowna Pani Rzecznik przekazała sprawę do odpowiedniego referatu, a nadal na naszym osiedlu sportowców po 23-ej wyłączane są latarnie. Pani Kasiu naprawdę nie da się nic zrobić ? Czy to tylko zła wola kogoś z Urzędu?

  Szanowny Tomaszu,
  nie podjęto decyzji o zmianie ustawień oświetlenia.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • czytający BIP

  data dodania: 2018-06-13

  Poniżej zamieszczam nowe taryfy na okres trzyletni (co rok podwyżka) na usługi dostarczania wody i odbioru ścieków.Może warto ludziom podać ten link? Dziś jest 13.06 to wnioskuję że tym impulsem spowoduję iż UMiG zamieści na swej stronie lub FB takie info nim zostanie opublikowany ten wpis. Ale co tam...

  Szanowny Czytający BIP.
  wszystko co zamieszczam ja i szereg innych urzędników w BIP jest widoczne od razu na stronie www.umigzarki.pl na dole pod aktualnościami w dziale Tablica Ogłoszeń, ponieważ tu są z automatu zaciągnięte wiadomości z BIP. Zatem na stronie www.umigzarki.pl informacja jest zamieszczona. Dzisiaj miałam ja podać jeszcze wyżej w dziale aktualności, bo tak zapisałam w kalendarzu, że mam to zrobić.
  Po pierwsze czekałam na informację, aż Wody Polskie zamieszczą decyzję u siebie na stronie. Dopiero wówczas miała się ona znależć na BIP. Po drugie zamieściłam ją we wtorek praktycznie na koniec dnia. Wczoraj byłam cały dzień na spotkaniach.
  Podwyżki są, gdyż na cenę wielu usług wpływa wiele różnych czynników. Co roku drożej i prąd, i jedzenie, i paliwo i szereg innych produktów oraz usług. Nie da się utrzymać ceny sprzed 15 lat. Choć Pan i ja jako konsumenci wolelibyśmy żyć bez podwyżek.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • niepoprawny politycznie

  data dodania: 2018-06-12

  Droga Pani rzecznik! Dobrze że napomknęła Pani o brakujących finansach... Projekt oświetlenia i wykonanie go na Os.Sportowców to nie czas świetlny. System oświetlenia LED już istniał i nie był kosmicznie drogi. Nawiązując do Pani poprzedniego wpisu o oszczędnościach na oświetleniu ZADAJĘ TUTAJ PUBLICZNE PYTANIE-GDZIE JESZCZE W MIEŚCIE ŻARKI DZIAŁA TAKI SYSTEM OSZCZĘDNOŚCI NA OŚWIETLENIU. Specjalnie dla UMiG mam filmik z jazdy po Żarkach po godz.23-ej. Nie widać wygaszonych latarni. Zapytam tak jak jakiś poprzednik- lepszy sort mieszka wszędzie ale nie na Os.Sportowców? Czy Gminę Żarki naprawdę stać na zwrot unijnych dopłat? Pytam w kontekście niezgodności projektu unijnego na podstawie którego gmina pozyskała finanse na ten projekt ze sposobem użytkowania (wyłączanie oświetlenia). Takie gierki z mieszkańcami trwają już kilka dobrych lat czyli można sprawę wstecz nakręcić...

 • Gniewomir

  data dodania: 2018-06-11

  Szanowna Pani rzecznik. W 1972 roku misja Apollo 17 podróżowała na księżyc 4 dni. Tylko i aż 4 dni. Proszę mi odpowiedzieć ile czasu potrzeba, aby na osiedlu Sportowców w Żarkach jednak nie gasły latarnie o tej godzinie 23-ej ? Wpis na ten temat z dnia 1 czerwca, tegoż dnia została ,,sprawa przekazana do odpowiedniego referatu". Latarnie nadal wygaszane, drogi coraz bardziej rozkopane, reakcji Urzędu BRAK !

 • zxc

  data dodania: 2018-06-07

  Pani Rzecznik czy odbędą się w tym roku dni Żarek - kto na nich wystąpi?

  Szanowny Panie,
  Dni Żarek 29 do 30 czerwca. w Przyszłym tygodniu ukaże się kompletny program.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • inżynier

  data dodania: 2018-06-06

  Pani rzecznik kochana, wy stawiając latarnie stawiacie starego typu jak to miało miejsce na osiedlu Sportowców a później w ramach oszczędności wyłączacie je w godz 23-4 rano. Jeśli dobrze liczę to ze 3 lata temu je stawialiście. Wystarczyło pomyśleć i postawić już ledowe to ludzie nie pisali by wiecznie z pretensjami że mają latarnie pod domem która w nocy nie świeci. Popatrzcie na większe miasta gdzie stoją już latarnie zasilane z własnej baterii fotowoltaicznej, a przecież Żarki chcą być eko :)

 • inżynier

  data dodania: 2018-06-06

  Pani rzecznik zamiast wyłączania latarni wystarczyło pomyśleć i postawić latarnie ledowe. Koszt takiej latarni nie jest aż tak wiele wyższy jak tradycyjnej a przeliczając jej utrzymanie ta różnica zwraca się dość szybko. Tyle że właśnie trzeba pomyśleć ! Na podstawówce jakoś dało się zamienić zwykły halogen pożerający ogromne ilości prądu na ledowy, mimo że przez okres braku oświetlenia ( i to wcale nie krótki) jakoś nikt niczego nie pobazgrał na szkole. Wystarczy pomyśleć i poszukać nowych rozwiązań a nie stosować tylko takie co pamiętają Edwarda Gierka i jego ekipę.

  Szanowny Inżynierze,
  owszem możemy wymienić wszystko na ledowe, nowe, jeszcze nowsze, super i nowoczesne, tylko na wszystko są potrzebne pieniądze. Czy powinniśmy wymieniać oświetlenie, które już jeszcze, za wszelką cenę, czy jednak budować drogi, gdzie jeszcze ich nie ma np. ul Młyńska, Jagodowa i w kilku innych sołectwach? Są pytania o ul. Spadową, Św. Barbary, czy Zieloną, bo tam mieszkańcy też chcą mieć jak przy innych ulicach. Z całym szacunkiem, ale doskonale wiemy, iż w przyszłości oświetlenie trzeba będzie krok po kroku wymieniać, myślimy o tym, ale na projekt, zakup i montaż w skali samych Żarek i sołectw, trzeba mieć znaczny budżet na wymianę oświetlenia na nowsze.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   239następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Jura Krakowsko-Częstochowska Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody Rycerska Drużyna Miasta Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd Gmina Żarki Skałki Jurajskie LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5