czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Joachim, Stefan

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Mieszkanka

  data dodania: 2018-08-07

  Witam. Czy będzie jeszcze dofinansowanie na solary w naszej gminie. Tylko nie to co teraz było bo nie każdego jest stać na wyłożenie pieniędzy i później ze oddają.

  Szanowna Mieszkanko,
  każdy projekt jest na innych warunkach. Na ten moment nie mam nie ma projektu, jaki Panią interesuje.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Lucjan

  data dodania: 2018-08-07

  Pani rzecznik czy na osiedlu Sportowców skrzyżowania będą oznakowane tak jak na osiedlu 600-lecia ? na którym to ,, zielone słupki " zostały zastąpione dla wszystkich zrozumiałymi znakami. Czy też osiedle Sportowców zostanie oznakowane słupkami tak jak przewidziane to jest w planach przebudowy tylko potem, aby za chwilę zastąpić słupki znakami ?

  Szanowny Lucjanie,
  na osiedlu Sportowców jest uzgodniona organizacja ruchu i taka zostanie wprowadzona po przebudowie. Na osiedlu 600-lecia nie było zielonych słupków.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkanka

  data dodania: 2018-07-31

  A ja mam taką propozycję, bo weszłam by pobrać kartę do zgłoszenia dziecka do klubu malucha i okazuje się że pracownik z Gminy dodaje w formacje docx, proponuje dodawać tego typu pliki w pdf. Każdy może to wydrukować i wypełnić i nie zmieni się zawartość.

 • syrena

  data dodania: 2018-07-27

  A może warto przy okazji uczczenia syrenami Powstania Warszawskiego 1 sierpnia, przypomnieć mieszkańcom znaczenie sygnalizowanych syrenami ostrzeżeń ! Dawniej uczono tego już w szkołach podstawowych a dzisiaj zarządzanie kryzysowe uwzględnia wykorzystanie sygnałów dźwiękowych ale konia z rzędem temu kto dzisiaj wie co one oznaczają. Pozdrawiam

 • Tadzio

  data dodania: 2018-07-26

  Dotyczy dzisiejszego ogłoszenia. Mili Państwo i Pani Kasiu. Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach NW pod patronatem PFNW nie są zobowiązani przychodzić na zajęcia ze swoimi kijami NW, tylko jeśli mają niech zabiorą. Dla tych nie posiadających kijków zawsze jest możliwość wypożyczenia na dane zajęcia. Obecnie posiadam kilka par do prowadzenia zajęć. Zapraszamy Mariola i Tadeusz 😀

 • Gość

  data dodania: 2018-07-25

  Dzień dobry,
  Przebywając na basenie w Żarkach uszy więdną od używanego słownictwa. Skoro Jerzy Owsiak za jedno k.... użyte jako cytat na spotkaniu literackim ma sprawę sądową , jak zakwalifikować to, co można usłyszeć w Żarkach na terenie rekreacyjnym? Uważam, że może mieć zastosowanie art. 141 kw. Czy UG może interweniować?

 • smycz

  data dodania: 2018-07-25

  Witajcie Drodzy Mieszkańcy gminy Żarki i nie tylko! Ja znowu o niedopilnowanych psach wiejskich niebezpiecznie agresywnych w grupie i pojedynczo . One z nudów zaczepiają wszystko co się rusza. Ostatnio widziałam jak babcia nie mogła przejść z kilkuletnią wnuczką koło kościoła w Jaroszowie bo dwa a potem trzy psy ujadając krążyły w okół nich. Dopiero starszy jakiś rowerzysta je przegonił ale dziecko przestraszone . W Suliszowicach, Jaroszowie i Zawadzie . Te psy mają właścicieli i mam nadzieję że straż miejska nałoży stosowne mandaty za brak nadzoru nad nimi. Każdy sołtys doskonale wie czyje to psy. Idą upały PAMIĘTAJCIE O DOSTARCZENIU PSOM WODY!!!!!


  Szanowny smycz,
  sprawa przekazana do Straży Miejskiej.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkańcy

  data dodania: 2018-07-24

  to jest karygodne ,Panie Burmistrzu dlaczego Pan nie reaguje i daje przyzwolenie żeby ,,bohaterowie anonimowi""tak bardzo obrażali Pana ,pracowników państwowych i radnych.Tych ,,anonimowych bohaterów''jest bardzo prosto odkryć.Nie można dalej w tym trwać .bo za chwilę będzie jeszcze gorzej.Pomówienia i ubliżanie jest Karalne.Czas to przerwać i ujawnić tych,,bohaterów'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Łukasz

  data dodania: 2018-07-18

  Dzień Dobry
  W Kotowicach na cmentarzu wojskowym w dniu 13 lipca br, prawdopodobnie była jakaś uroczystość w której uczestniczyli żołnierze polscy i niemiecka bundeswera, były złożone kwiaty. Dlaczego nie było żadnej informacji ze strony władz Gminy co ta naprawdę się działo?

  Szanowny Łukaszu,
  proszę zajrzeć czasem do działu aktualności, tam ma wszystkie informacje. O działaniach na cmentarzu w Kotowicach informowaliśmy dwukrotnie w ciągu dwóch ostatnich tygodni.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2018-07-05

  Dlaczego w mieście nie są wywieszone Flagi????
  Zobaczcie jak jest w innych gminach

  Szanowny Mieszkańcu,

  flagi są wywieszone m.in. na urzędzie i innych budynkach.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta

poprzednia strona|1|2|3| z   241następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie chleb tatarczuch Rycerska Drużyna Miasta Żarki Edukacyjne zagrody Jura Krakowsko-Częstochowska Oficjalny Portal Gminy Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Gmina Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7