wtorek, 28 lutego 2017 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • mama

  data dodania: 2017-02-27

  Chciałabym na wstępie powiedzieć, że jeśli mimo wszystko stłoczycie dzieci w starym budynku, to ja zabiorę moje dzieci do szkoły w innym mieście! Nie pozwolę, by wychowywały się w zacofanym miasteczku, które pozwoliło zamknąć TAKĄ szkołę. Mało tego, uważam że nikt młody, przy zdrowych zmysłach nie zechcę się tu osiedlić, po tych wydarzeniach. Ale pani rzecznik nie zależy na mieszkańcach, tylko na turystach, więc uparcie promuje nowo powstałe, bezużyteczne z punktu widzenia mieszkańca budynki na pokaz. Nowy budynek szkolny wkrótce do nich dołączy. Trzeba go będzie utrzymywać, a mieszkańcy nie będą mieć z niego żadnej korzyści. Po latach stanie się pomnikiem straconej szansy, wyrzutem sumienia! Mówi się o przedszkolu od września - czy to mydlenie oczu? Budynek trzeba dostosować do małych dzieci, przerobić toalety, dostosować meble, wybudować plac zabaw. To nie mogłoby posłużyć także klasom I-III? O co w tym wszystkim chodzi? Skoro ma być przedszkole, to dlaczego pozostała część nie może być szkołą? Jakie są prawdziwe zamiary?

  Szanowna mamo,
  ocena zdrowych zmysłów nie leży po mojej stronie. Tak, jak po mojej stronie nie leży przewidzenie, jak zachowają się rodzice. Jedni chcą bardzo do szkół w Myszkowie, jedni chcą do gimnazjum, a zdecydowana większość, jak pokazały spotkania konsultacyjne chce do podstawówki przy ul. Częstochowskiej, chociaż przez cały czas wyniki tych spotkań są podważane, a rodzice optujących za takim rozwiązaniem spotkali się z falą hejtu. Zostali przedstawieni jako zmanipulowane istoty, które nie wiedza nad czym głosowały.

  Jest mi bardzo przykro, iż Pani uważa Żarki za zacofane miasteczko. Może rzeczywiście najwyższa pora zmienić miejsce kształcenia, zamieszkania i przekonać się na własnej skórze, jak jest gdzie indziej. Warto mieć takie porównanie, dobrze robi.

  Po mojej stronie i mam to zakresie obowiązków leży właśnie promocja, w tym promocja Starego Młyna, rozwój usług turystycznych. Staram się rzetelnie wykonywać obowiązki, a Pani zarzuca mi, iż je uparcie wykonuje. Trudno mi to zrozumieć, iż jak coś się dobrze kręci, to stawia się zarzuty, że ktoś pracuje, systematycznie, krok po kroku i do przodu.

  To nie gmina, burmistrz, radni i burmistrz wymyślili reformę oświaty kilka lat po tym, jak gminy przygotowały godne warunki dla gimnazjalistów. Kilka lat temu nikt nas nie pytał, czy mamy lokum dla gimnazjum. Teraz niektórzy bardzo się martwią, że będzie stał pusty. Proszę się nie martwić, damy radę.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • wyborca

  data dodania: 2017-02-27

  cd. Jeszcze jedno - zastanów się czy lubisz ludzi i kogo z sąsiadów weźmiesz na bezludną wyspę!

 • Roman Kluska

  data dodania: 2017-02-27

  Pani rzecznik jaka jest szansa aby znak informujący że droga przez podstawówkę jest jednokierunkowa został przesunięty o 30 metrów w stronę bramy ? Na dzień dzisiejszy wjeżdżając w bramę dopiero po przejechaniu tych 30 metrów mamy znak informujący nas że jesteśmy na drodze jednokierunkowej, skutkuje to nagminnym pozostawianiem aut w bramie a następnie wyjeżdżaniem przez tą bramę zamiast wyjazdem od strony ulicy Wagnera. Już kilkakrotnie byłem świadkiem pyskówek rodziców którzy zastawiają bramę a następnie wykonując dziwne manewry usiłują wyjechać tą bramą. Proszę o interwencje w tej sprawie

  Szanowny Romanie,
  to nie jest droga, a wjazd i wyjazd z podwórka szkoły. Znak jest bardzo dobrze widoczny przy wjeździe na teren szkoły. Żaden znak nie ma wpływu na kulturę jeżdżących. Dyrektor na każdej wywiadówce i nauczyciele w klasach proszą o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Błędne zachowanie kierowców to nie wina dyrektora, znaku, tylko kierowcy.
  z poważaniem,

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • wyborca

  data dodania: 2017-02-27

  No cóż Kaziu, funkcja sołtysa to chyba ostatnia funkcja w samorządzie o której można mówić że jest SPOŁECZNA!!!! Uważam że sołtys to osoba obdarzona zaufaniem lokalnej społeczności, a jego stosunek do współmieszkańców jest życzliwy i optwarty! W dzisiejszych czasach sołtys musi mieć program, wizję i MUSI umieć o tym dyskutować z WSZYSTKIMI mieszkańcami sołectwa! Do tej pory wystarczyło ściągnąć na wiejskie zebranie rodzinę i wymagane kworum załatwione/10% uprawnionych do głosowania we wsi/ a czerwona tabliczka zawiśnie na budynku. To nie te czasy Kaziu! Trzeba umieć i wiedzieć jak korzystać ze współczesnych środków przekazu. Dobrze jest uczestniczyć w szkoleniach dla samorządowców i KONIECZNIE DZIELIC SIE TĄ WIEDZĄ Z MIESZKAŃCAMI WSI! Umieć współpracować przy realizacji wartościowych projektów we wsi. A KASA???? Jak się będzie aktywnym samorządowcem i dobrym szanowanym sołtysem to można skutecznie działać w różnych organizacjach aby status sołtysa zmienić! Powodzenia

 • Katarzyna Kulińska-Pluta

  data dodania: 2017-02-27

  Szanowny Panie Ireneuszu,
  na ten moment nie jest znana data zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Gdy procedura zmiany planu rozpoczyna się koniecznym jest podanie jej do publicznej wiadomości. Ogłoszenie trafiają do BIP, na tablice ogłoszeniowe i do publikacji w prasie. W ogłoszeniu są podane terminy. Prosimy o śledzenie strony internetowej.

  Pismo przesłane mailem do Pana nie było anonimem, było podpisane elektronicznym podpisem.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Ireneusz Świeciak

  data dodania: 2017-02-26

  Sz.P. Katarzyna Kulińska-Pluta Dzień dobry. Dziękuję Pani za opublikowanie mojego zapytania. Odpowiedź jednak mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ nie odpowiada na moje zapytanie tj. czy ul. Krzywa zostanie wytyczona zgodnie ze współczesnymi standardami. Opisuje Pani historię a nie plany działania zmierzające do naprawy bezmyślnych decyzji. Nie zgłaszałem uwag do MPZP, ponieważ nie przypuszczałem że uchwałę podejmują ignoranci. Działania podjąłem po zainstalowaniu skrzynek energetycznych na dwóch przeciwległych działkach. Skoro MPZP uchwalony był w 2014 roku i już w 2016 roku nastąpiły zmiany, to ja wystąpię o kolejne zmiany. Proszę o podanie trybu wystąpienia o zmiany w MPZP. Rzeczywiście dostałem e-mail dnia 13 stycznia 2017r z pismem na „papierze firmowym”. Pod treścią tego pisma nikt się nie podpisał. Uznałem, że anonim nie może być nadany przez Burmistrza UMiG ( bo przecież imiennie kierowałem zapytanie) i odesłałem list do kosza. Jak się okazuje list rzeczywiście był nadany z UMiG Żarki. Miejsce mojego zamieszkania nie ma wpływu na szerokość ul Krzywej. Rozumiem, że wielu ludziom nie mieści się w głowie zrobienie czegokolwiek bezinteresownie. Na dowód istnienia ludzi podobnie myślących do mnie pragnę przytoczyć fragment przemówienia głowy obcego państwa z dnia 3 czerwca 1991r . na lotnisku w Masłowie koło Kielc:  "Oto matka moja i moi bracia". Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć!  Nauczanie św. Jana Pawła II jasno określa sposób działania w życiu codziennym, z poszanowaniem dobra wspólnego. Proszę o merytoryczną odpowiedź. Z poważaniem

 • juni

  data dodania: 2017-02-26

  Kiedy nastąpi czyszczenie asfaltowych szlaków rowerowych z liści,szyszek itd?

  Szanowny juni,
  nie podam dzisiaj konkretnej daty, do sprzątania jest wiele miejsc. Informacja przekazana do referatu.
  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • KAZIO

  data dodania: 2017-02-25

  Proszę o infomacie kiedy będą wybory sołtysa w JAROSZWIE i jaka ma pensje miesięcznie i czy ma telefon do dyspozycji i jakie ma uposażenie i co należy do sołtysa myślę ze sołtys ma więcej obowiązków niż Radni naszej GMINY

  Szanowny Kazio,
  nie jest znana data wyboru sołtysa w Jaroszowie. Dieta sołtysa wynosi 250 zł płatna za udział w posiedzeniu sesji Rady Miejskiej w Żarkach. Nie ma telefonu do dyspozycji ani dodatkowego uposażenia. Zadania sołtysa określa statut sołectwa, który jest dostępny BIP. Do zadań sołtysa należy w szczególności: reprezentowanie sołectwa na zewnątrz; organizowanie i koordynowanie przedsięwzięć społecznych mających na celu poprawę warunków życia lokalnej społeczności; składanie wniosków do Burmistrza w sprawie projektu budżetu gminy dotyczących realizacji zadań w sołectwie; współpraca z Urzędem i innymi jednostkami organizacyjnymi gminy Żarki oraz organizacjami pozarządowymi; udział sesjach Rady Miejskiej; stała współpraca z radnymi i Burmistrzem; informowanie mieszkańców w sposób zwyczajowo przyjęty o terminach sesji i istotnych sprawach dla mieszkańców sołectwa; składanie co najmniej raz w roku na zebraniu wiejskim sprawozdania ze swojej działalności; opracowywanie planów pracy i zamierzeń do zrealizowania w najbliższym roku budżetowym; zbieranie uwag, opinii i sugestii mieszkańców sołectwa celem ujęcia w programie działania oraz przeanalizowanie słuszności i realności propozycji; realizacja uchwał zebrań wiejskich; organizowanie spotkań.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • henio

  data dodania: 2017-02-25

  DZIEŃ DOBRY PANI KASIU JEŚLI JEST DOBRY TO TRZEBA SIĘ CIESZYĆ SZKOLE TRZEBA ROZEBRAĆ I BĘDZIE ZGODA BO ZGODA BUDUJE A NIE RUJNUJE DO POLITYKI TRZEBA MIEĆ ROZUM CO SIĘ WYPRAWIA W NASZYM KRAJU JEDN DRUGIEMU JEST WILKIEM A MOŻE JEST ZAGRYWKA ŻEBY ZLIKWIDOWAĆ SZKOŁY NA WIOSKACH BO PANI KURATOR INTERESUJE SIĘ TYLKO ŻARKAMI A NIE OBCHODZI JA JAK ŻYJĄ DZIECI NA WIOSKACH JAKIE MAJA WARUNKI DO NAUKI I JAK SPĘDZAJĄ CZAS CZEKAJĄC NA AUTOBUSY PANI KASIU PROSZĘ UMIEŚCIĆ WPIS

 • Wujek Stefan

  data dodania: 2017-02-24

  Piękną sobie reklamę zrobiła w Żarkach p. Krystyna Jasińska oraz w Myszkowie p. Urszula Bauer, zapewne jedna i druga będzie kandydować w przyszłych wyborach na burmistrza w swoich okręgach, zapamiętamy dzisiejszą sytuację proszę o tym pamiętać ! Pani Krystyno, może całkowicie zamknijmy wszystkie szkoły w gminie Żarki przecież np. Pani syn chodzi do szkoły do Myszkowa więc chyba zaplecze szkolne w Żarkach jest tak fatalne, że wszystkich trzeba tam przenieś?? Bo za kilka lat dzieci będą się gonić po pustych budynkach i co wtedy ? PRECZ Z KOMUNĄ !!

poprzednia strona|1|2|3| z   211następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Skałki Jurajskie chleb tatarczuch Rycerska Drużyna Miasta Żarki Agroturystyka na Jurze Oficjalny Portal Gminy Żarki LKS Zieloni Żarki Edukacyjne zagrody Gmina Żarki Szlak Orlich Gniazd Jura Krakowsko-Częstochowska Sanktuarium w Leśniowie Miniskansen Wsi Jurajskiej
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 16