Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

12.07.- 18.08. MOK Zawiercie. Wystawa Marty Zygmunt z Żarek.

12.07.- 18.08. MOK Zawiercie. Wystawa Marty Zygmunt z Żarek.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wernisażu wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum w Zawierciu, "Galeria Czarna" w dniu 12 lipca 2024 ., r godz. 17:00.   Wystawa „Anatomia Równowagi” to fascynująca retrospektywa ostatnich dwóch lat twórczości żareckiej artystki Marty Zygmunt.  Ekspozycja prowadzi przez intymną podróż samopoznania, poszukiwań i wyzwań, z którymi zmagała się artystka w swojej drodze do odkrycia równowagi – zarówno wewnętrznej, jak i w swoich dziełach.


Marta Zygmunt - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2022 roku obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego pod kierunkiem prof. W. Kuleja i prof. J.R. Głowackiego.

Prace M.Zygmunt wyróżniają się niezwykłą umiejętnością łączenia figuracji z ekspresjonizmem abstrakcyjnym. W twórczości czerpie inspiracje z osobistych doświadczeń, dorobku europejskich mistrzów malarstwa oraz awangardy początków XX wieku. Jej obrazy charakteryzują się techniczną precyzją i głębokim ładunkiem emocjonalnym, co osiąga poprzez kontrastowanie ekspresyjnych, dynamicznych pociągnięć pędzla z subtelnymi, delikatnymi plamami.

Wyrazem uznania dla jej talentu są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Grand Prix II Salonu Wiosennego Sztuki w Operis Artis w Antoninie w 2023 roku oraz wyróżnienie kuratora Mili Pinigin za obraz “Papierowa Jaskółka” podczas wystawy “Forks in the road” organizowanej przez Gallery People & Painting w Nowym Jorku w 2020 roku.


(opracowano na podstawie informacji na stronie https://www.mok.pl/aktualnosci/1672) 

08

LIP

2024

254

razy

czytano