Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

XX Dni Żarek – pogodnie i wesoło

XX Dni Żarek – pogodnie i wesoło

Tegoroczne XX Dni Żarek upłynęły przy wspaniałej zabawie i równie dobrej pogodzie. Rozpoczęły się 26 czerwca o godzinie 9.00 Turniejami Piłki Nożnej dla trampkarzy młodszych, starszych i juniorów starszych. Po południu obchody święta miasta wystartowały o 16.00 wraz z pokazem tanecznym zespołu POKUSA z Myszkowa, po którym na scenie zagościły nasze lokalne zespoły: KŁOS z Jaworznika i WYSOCZANKI z Wysoki Lelowskiej.

Dalszy ciąg imprezy to występ wokalny dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jaworznika, które zaprezentowały żeglarskie szanty przy akompaniamencie nauczyciela KRZYSZTOFA SZYMAŃCA. Pomiędzy występami popisy taneczne i kabaretowe zapewniły nam FEMINISTKI z Jaworznika.

Po prezentacjach dziecięcych wspaniały koncert dała Orkiestra Dęta OSP z Żarek pod kierownictwem kapelmistrza Henryka Rakowskiego. W trakcie występu mogliśmy wysłuchać m.in. Marsz Śląski, czardasz i wiele innych utworów. Dalszy ciąg zabawy to biesiada z zespołem CARMEN i aukcja prowadzona przez Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum w Żarkach. Zlicytowana została koszulka piłkarza Widzewa Łódź Przemysława Oziębały, który pochodzi z Żarek, a początki kariery rozpoczął w drużynie Zielonych Żarki.

Po charytatywnej aukcji wystąpiła gwiazda pierwszego dnia imprezy zespół LONG&JUNIOR, który zaprezentował hity muzyki dance: Bo ja tańczyć chcę..., Helenka i wiele innych. Po koncercie rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez DJ SEBA, którego możemy usłyszeć również w radio Eska.

Drugi dzień świętowania rozpoczął się już o godzinie 5.00 zawodami wędkarskimi o Puchar Burmistrza Klemensa Podlejskiego, których zwycięzcą został Dariusz Wyporski.
Na scenie XX Dni Żarek wystartowały o 16.00. Zaprezentowały się zespoły śpiewacze LIRA z Żarek i OSTRÓWIOLINKI z Ostrowa. Potem krótki koncert pieśni cygańskich dała WIESŁAWA POŚPIECH. Po prezentacjach wokalnych przyszedł czas na program dla dzieci Świat Walta Disneya, po którym na scenie zagościły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Żarek. Ich występ rozpoczął recital KAMILI GÓRAL, po której popis wokalnych umiejętności wokalnych zaprezentowała nasza wschodząca gwiazda SYLWIA MAJCHRZAK. W dalszym ciągu programu był występ zespołu fletowego ISKRA również ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierownictwem nauczycielki SYLWII GÓRAL
Po prezentacjach muzycznych nadszedł czas na występ grupy tanecznej młodszej i starszej ze Szkoły Podstawowej z Żarek LOS SALSEROS, którą przygotowała do występu i sama również tańczyła na scenie AGNIESZKA STRÓŻNA.

Po prezentacji  naszych młodych talentów nadszedł czas na wręczenie nagród dla zwycięzców turniejów piłki nożnej i zawodów wędkarskich. Puchary z rąk Burmistrza Klemensa Podlejskiego odebrali wszyscy najlepsi sportowcy i wędkarze. Potem odbyło się losowanie kart uczestnictwa. Gratulacje i atrakcyjne nagrody wręczał Burmistrz Klemens Podlejski oraz Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego Pani Zofia Jakubczyk.

Końcowym punktem programu Dni Żarek był występ gwiazdy wieczoru ANDRZEJA GRABOWSKIEGO, którego wszyscy znamy z serialu „Świat według Kiepskich”. Aktor opowiadał o pracy w filmach, zaśpiewał piosenkę „Jest dobrze” za co z góry wszystkich serdecznie przeprosił! Imprezę zakończył zespół CZARNE CHARAKTERY, który poprowadził zabawę taneczna dla wszystkich.
Organizatorem XX Dni Żarek był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i ofiarodawcom:
 • Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
 • Państwo Agnieszka i Mariusz Cygan właściciele Karczmy Wiejskiej w Żarkach
 • Pani Sylwia Szwej właścicielka Studia Fryzjerskiego na ul. Myszkowskiej w Żarkach
 • Pan Tomasz Ulman właściciel Stacji Paliw TU przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach
 • Pani Grażyna Sawicka właścicielka Sklepu 1001 Drobiazgów w Żarkach
 • Państwo Ewa i Władysław Filipkiewicz Sklep MIŚ w Żarkach
 • Pan Jarosław Mazanek wydawca Gazety Myszkowskiej
 • Hurtownia elektryczna TOMAK właściciel Tomasz Krzysztoń
 • Państwo Teresa i Jarosław Kumor Delikatesy JARTER w Żarkach
 • Pani  Sabina Golik Kwiaciarnia DOMINIK w Żarkach
 • Pani Maria Rał właścicielka Pasmanterii NIEZAPOMINAJKA przy ul. Strażackiej w Żarkach
 • Piekarnia MUSIALIK z Żarek
 • Nowootwarty sklep z kotłami centralnego ogrzewania Firma SZAFIR Sebastian Ogonowski, Żarki ul. Stary Rynek 24

29

CZE

2010

947

razy

czytano