Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rycerze z Żarek jadą pod Grunwald.

Rycerze z Żarek jadą pod Grunwald.


Jak co roku Rycerska Drużyna Miasta Żarki szykuje się do uczestnictwa w największej, w Europie inscenizacji historycznej, tym razem szczególnej bo rocznicowej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem.
- W tym roku mija 600 lat od tej wielkiej bitwy gdzie 15.07.1410 r. na polach Grunwaldu  stanęły wojska zakonu Krzyżackiego i gości z zagranicy oraz wojska polsko-litewskie. Nasza dużyna w składzie prawie 25 osób i 2 rycerzy konnych będzie brała czynny udział w obchodach rocznicowych i inscenizacji – mówi Janusz Nowak, doworca Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki.
W tym roku na polach grunwaldzkich spodziewane jest około 3000 tyś. odtwórców historycznych i prawie 150 tyś. publiczności. Aby dobrze przygotować się to tak wielkiej inscenizacji żarecka grupa uczestniczyła w takich imprezach jak: Otwarty Puchar Europy w średniowiecznym grodzie drewnianym w Byczynie który odbył się 1-2 maja 2010 r. i   I zjazd rycerstwa Chrześcijańskiego 12.06.2010 w Chorzowie w Skansenie. Wyjazd pod Grunwald współfinansuje Samorząd Miasta Żarki fundując historycznym namiot dla rycerskiej drużyny.
(przygotował: Janusz Nowak, fot,. Janusz Nowak)


06

LIP

2010

1112

razy

czytano