Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Podsumowanie akcji pomocy powodzianom.

Podsumowanie akcji pomocy powodzianom.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach wraz ze Stowarzyszeniem Jurajskie Amonity z Jaroszowa zorganizowały w dniach 18.06-01.07.2010r. Akcję pomocy powodzianom z Woli Rogowskiej nad Wisłą w powiecie tarnowskim.

Dzięki życzliwości właścicieli sklepów w Żarkach i ludzi o wrażliwych sercach, rozumiejących sytuację powodzian zebrano: żywność, środki chemiczne, ubrania, koce, ręczniki, pościel i inne produkty pierwszej potrzeby na sumę 8 tyś zł.
Swą życzliwość i serce okazali także Joanna Kamińska i Włodzimierz Palej z firmy Palej&Partner, którzy ofiarowali poszkodowanym farby oraz materiały do remontu domów o wartości 1200 zł.
Zbierano tylko rzeczy nowe, które sprawiły obdarowanym ogromną radość.

Koordynatorem z ramienia  Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach była Janina Cuglewska, a ze  Stowarzyszenia Jurajskie Amonity z Jaroszowa Halina Buła.

Prezes  Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach Maciej Cuglewski wraz z sekretarzem Stowarzyszeniem Jurajskie Amonity z Jaroszowa Wiesławem Buła w dniu 02.07.2010r. zawieźli dary do Woli Rogowskiej i przekazali sołtysowi do rozdysponowania wśród najbardziej potrzebujących.

Swą pomoc przy zbiórce okazali: ks. proboszcz Jan Wajs, ks. Szczepan Wylaź, ojciec przeor Zbigniew Ptak, którzy pomogli w propagowaniu tej ważnej idei.

Do akcji włączyła się także pani Bernadetta Mikołajczyk, która oprócz zbiórki żywności zaoferowała zorganizowanie wypoczynku letniego dwójce dzieci z Woli Rogowskiej.

W akcji pomogli także nauczyciele Zespołu Szkół w Żarkach, którzy dostarczyli wiele produktów dla powodzian.

Serdeczne podziękowania za wrażliwość, zrozumienie i pomoc wszystkim ofiarodawcom składają: Zarządy Stowarzyszeń.


(przygotowanie: Halina Buła, Stowarzyszenie Jurajskie Amonity z Jaroszowa)

06

LIP

2010

991

razy

czytano