Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Festyn w Ostrowie – podsumowanie.

Festyn w Ostrowie – podsumowanie.

Wręczenie odznaczeń, a następnie wspólna zabawa. To wszystko w minioną sobotę działo się w Ostrowie.

Festynu  rozpoczął się od wręczenia odznaczeń dla zasłużonych mieszkańców Ostrowa. Odznakę za Zasługi dla Kółek Rolniczych otrzymały: Halina Piętak, Kazimiera Ptak i Wiesław Pawlik. Orderem Serca Matkom Wsi odznaczono Maryiannę Krawczyk. Odznaczenia wręczyli wicestarosta Jan Kieras oraz Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Druga część festynu miała charakter rozrywkowy. Tradycyjnie odbył się II Konkurs Plastyczny w którym dzieci malowały na dużych planszach  rozpiętych na siatce ogrodzenia.  Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

Najmłodsi wspaniale bawili się na “wybiegu” prezentując stroje w II Pokazie Mody Dziecięcej i Młodzieżowej przygotowanym przez Izabelę Szewczyk. Chłopcy i dziewczęta wykazali duże doświadczenie zdobyte w zeszłorocznym pokazie. Spotkali się z ogromnym aplauzem   publiczności. Dzieci uczestniczące w  konkursach mogły  skorzystać z bezpłatnej przejażdżki bryczką zorganizowanej przez pana Czesława Markuszewskiego z Masłońskich i  Krzysztofa Nowaka z Wysokiej Lelowskiej.

Ponadto najmłodsi mogli pojeździć na samochodzikach, kładach i kucyku. Była kawiarenka z własnymi wypiekami,  grill i mała gastronomia. Dla dorosłych również przygotowano atrakcje. Mężczyźni w konkursie na “supermena” próbowali swych sił w utrzymywaniu ciężarów, a panie mogły spróbować swoich sił w konkursie na  “superwomen” w II  Rzucie Patelnią w Dal. Był również konkurs na robienie masła w butelce przez panie. Atrakcje te były przeplatane występami zespołu Ostrówiolinki oraz występem Antoniego Gryzika -  aktora  Teatru Śląskiego w Katowicach.

Festyn mógł się odbyć dzięki patronatowi Burmistrz Klemensa Podlejskiego. Sponsorami byli również  Jarosław Kumor - sklep Jarter z Żarek, firma Chemeks z Poraja,  Spółdzielnia Mleczarska w Myszkowie, Krystyna Wójcik – sklep wędliniarski z Żarek,  radni Henryk Świerdza oraz Zdzisław Tylkowski. Kawiarenka i grill były prowadzone przez mieszkańców Ostrowa, którzy aktywnie włączyli się w organizację festynu. Organizatorami był zespół Ostrówiolinki i KGW w Ostrowie.

(przygotowała: Iza Szewczyk, fot. Archiwum KGW Ostrów)

15

LIP

2010

1149

razy

czytano