Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Finał realizacji projektów w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

Finał realizacji projektów w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

Nowy folder oraz kilka terenowych map atrakcji turystycznych przy obiektach godnych zwiedzania to efekt zadań realizowanych przez gminę Żarki przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Śląskiego.

Gmina Żarki przygotowała na początku 2007 roku dwa projekty do konkursu w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa ogłaszanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Obydwa zyskały akceptację. Pierwszy projekt pt. „Sanktuaria, kościoły, kościółki – druk wydawnictwa promującego Województwo Śląskie” polegał na opracowaniu i wydaniu folderu, w którym znajdować się będą przydatne informację na temat obiektów sakralnych w Gminie Żarki. Folder jest już gotowy. Miejski Dom Kultury, które realizuje to zadanie otrzymał 3 tys. zł z budżetu województwa, drugą połowę dokłada z środków własnych. Drugi projekt pt. „Terenowa mapa atrakcji przy obiektach turystycznych uzyskała 7 tys zł.

- Już ustawiono tablice zawierające mapę gminy z zaznaczonymi atrakcjami, kalendarium wydarzeń, które przygotowali: Katarzyna – Kulińska Pluta, dr Krzysztof Tabaka, Krzysztof Kot. Niezwykle interesujące jest uzupełnienie tych danych o archiwalne fotografie – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Tablice stanęły przy wejściu do sanktuarium Leśniowskiego, przy kościółku św. Barbary, przy ruinach kościółka św. Stanisława, przy cmentarzu wojennym w Kotowicach, w Żarkach na Starym Rynku, a także obok lipy na drodze łączącej Żarki - Jaworznik obok Pustelni w Czatachowie, oraz na placu kościelnym w Przybynowie. Montaż konstrukcji zapewnili miłośnicy Żarek oraz pracownicy urzędu.

Zadania współfinansowane przez Samorząd Województwa Śląskiego.


(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Anna Stodółkiewicz).

28

CZE

2007

1490

razy

czytano