Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jurajski Plener Artystyczny „Żareckie Impresje na Starym Rynku” 24 – 26 sierpnia 2010 – zaproszenie.

Jurajski Plener Artystyczny „Żareckie Impresje na Starym Rynku” 24 – 26 sierpnia 2010 – zaproszenie.

Serdecznie zapraszamy rzeźbiarzy i malarzy, amatorów i zawodowców do wzięcia udziału w III Jurajskim Plenerze Artystycznym. W trakcie pobytu w Żarkach można połączyć wypoczynek z twórczą pracą.

- Plener jest spotkaniem dla amatorów rzeźby i malarstwa. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy są zobowiązani do przygotowania przynajmniej jednej pracy – informuje Magdalena Brzegowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach.

Uczestnicy mają zapewnione noclegi plus wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w Karczmie Wiejskiej w Żarkach (www.wiejskie-siolo.com.pl), drewno do rzeźbienia i materiały plastyczne, opiekę merytoryczną. Wśród atrakcji są warsztaty pt. „Tańce w kręgu” oraz recykling artystyczny, spotkanie integracyjne. W zamian każdy uczestnik pleneru pozostawia minimum jedną pracę tj. obraz o minimalnych wymiarach 50x70 cm lub pracę o podobnych gabarytach – rzeźbę lub płaskorzeźbę w drewnie o podobnych wymiarach.

Tegoroczne miejsca na plener to plac przy Karczmie Wiejskiej oraz Stary Rynek w Żarkach. Organizatorzy: Gmina Żarki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach proszą o telefoniczne potwierdzenie przybycia do dnia 23 sierpnia, UMiG Żarki, ul. Kościuszki 15/17, odpowiedzialna: Katarzyna Kulińska-Pluta, telefon 034 3148 036 w. 29, katarzyna.pluta@umigzarki.pl. O zakwalifikowani do pleneru decyduje kolejność zgłoszeń. Zapewniono 20 miejsc.

W plenerze mogą wziąć osoby bez względu na miejsce zamieszkania, organizator nie pokrywa kosztów podróży, impreza odbędzie się bez względu na pogodę, uczestnicy muszą mieć narzędzia do pracy, wygodne ubranie.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Łukasz Łuczyński)

Poniżej regulamin pleneru oraz karta zgłoszenia.


10

SIE

2010

988

razy

czytano