Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Uporządkowany teren w Przewodziszowicach.

Uporządkowany teren w Przewodziszowicach.

W dniu 13 sierpnia w Przewodziszowicach grupa około 20 mieszkańców z dzielnicy Leśniów w gminie Żarki uporządkowała teren dawnego boiska i zagospodarowała go.
Mieszkańcy spotkali się na starym boisku do piłki nożnej tak zwanym „Gaju”  które od kilku lat zostało zapomniane i zaniedbane. Teren znajduje się przy drodze z Przewodziszowic na Osiedle 600- lecia w Żarkach.


Młodzież wspomagana przez osoby dorosłe w czynie społecznym  uporządkowała  teren,  odgrodziła go  i następnie  ustawiła  grilla i wybudowała altanę, ustawiła ławki oraz stworzyła boisko do piłki siatkowej.


Boisko na zwanym Gaju było tu od pokoleń, grywali tu w piłkę mieszkańcy Przewodziszowic, Leśniowa Żarek i okolicznych miejscowości. Były tu kiedyś rozgrywane mecze miedzy sołectwami, a także bracia paulini regularnie korzystali z tego placu. Od kilku lat coraz rzadziej młodzież grywa w tym miejscu. W efekcie teren zarósł trawą i krzakami, całkowicie zapomniany.


- Wraz z młodzieżą powstała inicjatywa reorganizacji boiska, powstał mały projekt i zaczęliśmy działać gdyż bardzo żal byłoby stracić tradycje  które tu są. Z tego co zostało zrobione powstał ładny teren rekreacyjny, gdzie można przyjść pograć w piłki i nie tylko zrobić grilla, pieczonki usiąść  i miło spędzić czas – przekonuje Andrzej Jakóbczak, radny z Przewodziszowic.  - Należą się bardzo, ale to bardzo duże podziękowania dla wszystkich tych, co się zaangażowali w prace społeczne. Swój  czas i wysiłek poświecili małemu projektowi, który będzie służył wszystkim mieszkańców Żarek i nie tylko.


W najbliższym czasie zostaną dokończone prace wokół terenu, planuje się wymierzyć i wykonać linie, pomalować bramki, ustawić kosze na śmieci. Wstępnie na 28 sierpnia zaplanowano pierwszy turniej w piłkę nożna wraz z małym piknikiem dla mieszkańców.

(przygotował: Andrzej Jakóbczak, fot. Andrzej Jakóbczak)

16

SIE

2010

923

razy

czytano