Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Flamberg w Czatachowie

Flamberg w Czatachowie

Dwieście osób bawi się na skraju wsi.  Flambergowa Gra Terenowa to wielka LARPowa zabawa, rozpisana na blisko dwie setki osób.

Uczestnicy konwentu przyjechali 14 sierpnia i pozostaną w Czatachowie  do 22 sierpnia. Gmina Żarki udostępniła im świetlicę wiejską, zapewniła wywóz śmieci, udostępniła teren.
- Wieś już przyzwyczaiła się do graczy w kolorowych strojach – przekonuje Włodzimierz Skrzypiciel, sołtys wsi Czatachowa.

„Tak, jak w grach fabularnych występuje tu podział na graczy i bohaterów niezależnych, nie ma jednego Mistrza Gry. Koordynatorzy czuwają nad przebiegiem całej gry, nad rozwijaniem się jej scenariusza, w końcu nad przestrzeganiem jej zasad. Flambergowa Gra Terenowa to kilka zabawy w RPG na żywo - dzień po dniu, w czasie rzeczywistym. Na obszarze około dwóch kilometrów kwadratowych, grupa stu kilkudziesięciu osób, wszyscy w strojach, nieprzerwanie tworzą wielki spektakl, inscenizację, ogromną grę.

Największą atrakcją Flambergu jest Gra Główna - wielka na blisko 200 osób trzydniowa gra, odbywająca się na przestrzeni dwóch kilometrów kwadratowych. 200 graczy, wszyscy w strojach, wszyscy na te trzy dni przenoszący się do fascynującego świata Raashtram Żeby zrozumieć trzeba to przeżyć”- czytamy na stronie www.flamberg.pl

18

SIE

2010

1050

razy

czytano