Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na Starym Rynku.

Zmiana organizacji ruchu na Starym Rynku.


Nadal można wjechać z ulicy Myszkowskiej w ulicę Stary Rynek, ale nie da się już z niej wyjechać w ulicę Myszkowską od środy  - 18 sierpnia.

Ulica Stary Rynek na fragmencie stała się ulicą ślepą. Nowa organizacja ruchu polega na wyłączeniu z ruchu kołowego ulicy Stary Rynek po lewej stronie patrząc na kościół parafialny od strony ul. Myszkowskiej. W środę na wyjeździe z ul. Stary Rynek w ul. Myszkowską ustawiono specjalne zapory, które uniemożliwiają wyjazd z deptaka. Prawo wjazdu na deptak mają nadal tylko i wyłącznie mieszkańcy północnej pierzei rynku, dostawcy oraz w sytuacjach szczególnych pojazdy uprzywilejowane, czyli karetki pogotowia  itp.

Do tej pory przejazd ulicą Stary Rynek i wyjazd w kierunku drogi wojewódzkiej był możliwy dla mieszkańców i dostawców z północnej strony Starego Rynku. Nagminnie jednak osoby nieuprawione wjeżdżały na płytę placu Jana Pawła II, która po rewitalizacji stała się w dużej części deptakiem. Kierowcy nieprzestrzegający znaków stwarzali zagrożenie dla pieszych na deptaku. Dlatego podjęto decyzję o zablokowaniu wyjazdu. Zmianę organizacji ruchu uzgodniono z  policją i innymi instytucjami m.in. Wojewódzkim Zarządem Dróg w Katowicach.

Teren placu Jana Pawła II jest monitorowany. Każde wykroczenie w ruchu drogowym uchwyci kamera.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Mariusz Rzepka)

18

SIE

2010

937

razy

czytano