Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wakacje w świetlicy w Wysokiej Lelowskiej

Wakacje w świetlicy w Wysokiej Lelowskiej

Dzieci uczęszczające na zajęcia na Świetlicy w Wysokiej Lelowskiej spędziły wakacje nie tylko na rozrywkach i przyjemnościach, ale również przyczyniły się do poprawy wizerunku terenu wokół świetlicy.

Razem z opiekunem Elżbietą Nowak wyplewiły skalniaki na placu zabaw, dosadziły kwiaty, posprzątały otoczenie świetlicy, dbały o nie przez cały okres wakacji. Po pracy dzieci mogły posilić się kiełbaskami i szaszłykami pieczonymi na ognisku, które same zrobiły. W trakcie przygotowań mogliśmy zaobserwować rezultaty zajęć kulinarnych prowadzonych na świetlicy jesienią 2009 r., na których dzieci uczyły się przygotowywać posiłki i prawidłowo podawać je podawać.

W czasie wakacji uczestnicy zajęć wyjechali również na dwie wycieczki zorganizowane przez Gminę Żarki z dotacji ze środków budżetu Województw Śląskiego, którą to urząd pozyskał na wzmocnienia działających w gminie Żarki świetlic. Dzieci zwiedziły Skansen Górniczy Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie mogły zapoznać się z warunkami pracy górników w kopalni węgla. W trakcie drugiej wycieczki podopieczni zobaczyli jeden z najpiękniejszych zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – Zamek w Ogrodzieńcu, zwiedzili gród na Górze Birów i Park Miniatur Zamków Jurajskich.

- Od kilku już lat z dużym sukcesem pozyskujemy pieniądze z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach – mówi burmistrz Klemens Podlejski. – Dzięki temu dzieci z ternu gminy Żarki mają o wiele bardziej atrakcyjny program spędzania czasu w świetlicach.

Po wakacjach zorganizowane zostaną jeszcze zajęcia Koła Sprawnych Rąk, na których uczestnicy wykonają własnoręcznie biżuterię i poznają technikę zdobniczą  decoupage. Z pozyskanej dotacji zakupione zostaną dodatkowo materiały do zajęć plastycznych i sportowych.


(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. Archiwum MDK) )

27

SIE

2010

1327

razy

czytano