Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Piknik w Przewodziszowicach - podsumowanie.

Piknik w Przewodziszowicach - podsumowanie.

W dniu 28 sierpnia w Przewodziszowicach w gminie Żarki na boisku sportowym odbył się piknik pod nazwą „REKREACJA NA GAJU” którego patronat objął burmistrz Klemens Podlejski. Organizatorem pikniku był radny rady miejskiej Andrzej Jakóbczak i Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach. Piknik odbył się na boisku sportowym,  który w ostatnim czasie grupa mieszkańców uporządkowała i zagospodarowała.

W programie pikniku był turniej piłki nożnej o „Złotego Trampka”  pomiędzy drużynami mieszkańców Leśniowa – Przewodziszowic , Osiedla 60a0 – lecia i Zarki Centrum. Zwycięzcą została drużyna gospodarzy Leśniowa – Przewodziszowic z której to najmłodszy zawodnik Piotruś Szczepanek odebrał trofeum. Królem szczelców został Łukasz Jakóbczak z 4 bramkami. Po turnieju zostały rozdawane smaczne swojskie pieczonki. Następnie odbył się pokaz Akcji Ratowniczo – Gaśniczej w wykonaniu druhów z Żarek którzy to ratowali rannego z wypadku samochodowego z użyciem sprzętu hydraulicznego.

W czasie zabaw odbył się konkurs rzutów karnych gdzie na bramce bronił radny Jakóbczak dzieci, młodzież i dorośli bili karne  a dla zwycięzcy Grzegorza Pompy była ufundowana symboliczna nagroda. Był także konkurs picia napoju regeneracyjnego na czas który to wygrał Tomasz Rosikoń. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna która trwała do późnych godzin nocnych a prowadził ją DJ PIOTR.

- Mimo kiepskiej pogody, gdzie przez cały dzień padało jak na życzenie po południu jak zaczynał się piknik pojawiło się słoneczko, które przegoniło chmury, dzięki temu udało się zrealizować piknik bez kropli deszczu. Dopisali mieszkańcy którzy licznie przybyli na piknik. Był to po raz pierwszy zorganizowana impreza na tak zwanym gaju. W ten sposób nagrodzono prace społeczne, które zostały wykonane w celu przywrócenia boiska do używalności i postawienia altany i grilla –mówi  Andrzej Jakóbczak

(Przygotował: Andrzej Jakóbczak, fot. archiwum Andrzej Jakóbczak)31

SIE

2010

1032

razy

czytano