Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Propozycja dla właścicieli żareckich stodół.

Propozycja dla właścicieli żareckich stodół.

Urząd Miasta i Gminy Żarki ma propozycję dla osób gotowych wynająć stodoły pod potrzeby Jurajskich Targów Przedsiębiorczości zaplanowanych na 18 sierpnia 2007 roku w ramach wdrażania Pilotażowego Programu Leader+.

Jurajska Marka – Jurajskie Targi Przedsiębiorczości to jedna z wielu imprez zaplanowanych w 2007 roku na trenie Partnerstwa Północnej Jury, czyli obszarze 9 gmin: Żarki, Koziegłowy, Niegowa, Poraj, Mstów, Olsztyn, Lelów, Przyrów, Mstów. Dofinansowanie na realizacje tego projektu otrzymało stowarzyszenie o nazwie Partnerstwo Północnej Jury w ramach Pilotażowego Programu Leader+ i będzie ono realizowane we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Żarkach. Impreza zaplanowana na 18 sierpnia ma na celu promocję przedsiębiorców działających na terenie partnerstwa, ma także ułatwić im kooperację. Miejsce imprezy jest także nieprzypadkowe. Zabytkowy układ stodół w sąsiedztwie największego w północnej Jurze targowiska miejskiego od wieków sprzyjał rozwojowi przedsiębiorczości, a jednym z głównych celów projektu jest promocja podmiotów gospodarczych.

W związku z gmina poszukuje osób, właścicieli stodół gotowych je wynająć od piątku 17 sierpnia do soboty 18 sierpnia. Z zainteresowanymi zostaną zawarte umowy dzierżawy, a oni w zamian otrzymają zapłatę. W dawnych spichlerzach ma być zlokalizowanych około 50 przedsiębiorców z terenu partnerstwa przy okazji sobotniego jarmarku w godz. 7.00-12.00. Lista wystawców zostanie przygotowana we współpracy z partnerskimi gminami.

  • Liczymy, że nowa impreza w obrębie targowiska będzie dodatkową atrakcja dla licznie odwiedzających to miejsce mieszkańców regionu oraz letników – przekonuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski. – Od dwóch lat promujemy to miejsce organizując imprezy w Kupieckim Sąsieku. Od września ub. roku modernizujemy plac targowy, aby poprawić warunki handlu. W połowie roku zakończą się prace przy płycie. W kolejnych etapach zamierzamy budować pawilony handlowe.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

13

MAR

2007

1716

razy

czytano