Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

BIP Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach jednym z najlepszych w województwie śląskim.

BIP Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach jednym z najlepszych w województwie śląskim.

BIP Gminy Żarki według punktacji raportu przygotowanego przez Stowarzyszenie Bona Fides z Katowic zajmuje 11 miejsce w województwie śląskim. Gmina znalazła się w 25 samorządów najlepszych pod tym względem w województwie.
Stowarzyszenie oceniało BIP przyznając punkty. Niektóre gminy mają taka samą liczbę otrzymanych punktów. Wśród 25 najlepszych gmin znalazły się:
1, Radzionków - 98 punktów
2. Tychy - 96 punktów
3. Katowice - 95 punktów
4. Cieszyn - 93 punktów
5. Piekary Śląskie, Ruda Śląska - 92 punktów
6. Wyry, Racibórz, Pszczyna, Jastrzębie Zdrój, Będzin - 91 punktów
7. Knurów - 90 punktów
8. Tarnowskie Góry, Pyskowice, Imielin. Gliwice - 89 punktów
9. Zabrze - Łaziska Górne - 88 punktów
10. Łędziny, Kłobuck, Brenna - 87 punktów
11. Żarki, Sosnowiec, Buczkowice, Bojszowy - 86 punktów

Z subregionu północnego w raporcie najlepiej wypadły Kłobuck na 10 miejscu i Żarki na 11 miejscu pod względem liczby przyznanych punktów.  Na stronie www.bonafides.pl znajduje się pełny Raport pt. Biuletyny Informacji Publicznej urzędów gmin i miast województwa śląskiego. Jest on wynikiem monitoringu przeprowadzonego we wszystkich 167 gminach i miastach województwa śląskiego przez Stowarzyszenie Bona Fides w okresie od lutego do kwietnia 2010 r.
Organizatorzy podają, iż monitoring stron BIP prowadzony był pod kątem ich zawartości i zgodności z wymogami prawa, a także funkcjonalności i przejrzystości. Na tej podstawie stworzony zosta zestaw dobrych i złych praktyk udzielania informacji publicznych w BIP oraz ranking najbardziej i najmniej przejrzystych biuletynów, dzięki czemu mieszkańcy mogą się dowiedzieć, jak prezentuje się ich urząd gminy, na tle pozostałych urzędów województwa.
Badanie prowadzone by o w ramach projektu Monitoring wywiązywania się urzędów gmin
woj. śląskiego z prowadzenia Biuletynów Informacji Publicznej. Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, na podstawie www.bonafides.pl)


08

WRZ

2010

1234

razy

czytano