Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

www.pkw.gov.pl, www.wybory2010.pl oraz www.maszglos.pl – warto czytać przed wyborami

www.pkw.gov.pl, www.wybory2010.pl oraz www.maszglos.pl – warto czytać przed wyborami

Osoby zainteresowane kandydowaniem i kandydatami do tegorocznych wyborów mogą korzystać z informacji w ramach profesjonalnych portali. Na bieżąco o wchodzeniu kolejnych rozporządzeń informuje strona Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl. Tu również do pobrania wszystkie dokumenty związane z powoływaniem komitetów, rejestracją kandydatów, a po wyborach tu właśnie należy szukać wyników rozstrzygnięć w poszczególnych gminach.

Na stronie http://zarki.bip.jur.pl czyli w Biuletynie Informacji Publicznej przygotowano już specjalny odnośnik o nazwie Wybory Samorządowe 2010 r., w którym będą publikowane wszystkie informacje związane z wyborami na terenie Gminy Żarki.

Ideą portalu pod adresem www.wybory2010.pl  jest dotarcie do jak najszerszej społeczności i zaprezentowanie kandydatów na szerszym, nie tylko lokalnym gruncie.
Portal umożliwia obok prezentacji kandydatów, umieszczanie informacji o programach, zamierzeniach i celach na najbliższą kadencję.

Dla wyborców i kandydatów ciekawe będzie zestawienie sąsiadujących gmin, w odniesieniu do powiatów i województw.

Porta www.wybory2010.pl jest unikalnym miejscem w Internecie, gdzie kandydaci będą mogli zaprezentować się na tle swoich konkurentów, a jednocześnie prowadzić dyskusję z wyborcami i politycznymi rywalami.

Twórcy portalu zapewniają, że nie zniknie po wyborach. Będzie miejscem spotkania  obywatela z wybranym do władz reprezentantem - miejscem dyskusji o tym, co najważniejsze dla ludzi w miejscu, w którym żyją. Miejscem tworzenia nowych idei, pomysłów i rozwiązań tworzonych przez społeczność lokalną dla dobra wspólnego.

Natomiast strona www.maszglos.pl oferuje szereg praktycznych informacji i porad dla osób chcących kandydować. Jest kalendarium, zasady powoływania komitetów wyborczych, wykaz koniecznych dokumentów i wiele innych informacji, o których przyszły radny powinien wiedzieć. Są również zawarte dane dla wyborców, jakie maja prawa i kiedy mogą z nich skorzystać.

22

WRZ

2010

970

razy

czytano