Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Koziej Zagrody za ser twardy dojrzewający i nalewkę na kozim mleku.

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej dla Koziej Zagrody za ser twardy dojrzewający i nalewkę na kozim mleku.

Dorota i Robert Chrostowscy odbiorą w dniu 8 października dwa certyfikaty przyznane przez Częstochowską Organizację Turystyczną w kategorii najlepsza potrawa regionalna.

W trakcie posiedzenia Zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej rozstrzygnięto  VI edycję konkursu i przyznano certyfikaty w następujących kategoriach: produkt turystyczny, potrawa regionalna i pamiątka turystyczna.

W kategorii produkt turystyczny Zarząd CzOT przyznał certyfikaty dla ośmiu podmiotów z terenu, w kategorii pamiątka turystyczna dla dwóch, natomiast w kategorii potrawa regionalna Zarząd CzOT przyznał certyfikaty dla sześciu produktów. Wśród nich są dwa z Koziej Zagrody w Ostrowie w gminie Żarki.

- Przyznano nam certyfikat za nalewkę na kozim mleku i za ser twardy dojrzewający – mówią Dorota i Robert Chrostowscy, właściciele Koziej Zagrody. – Traktujemy to jako wyróżnienie dla naszych produktów.

To nie jedyne wyróżnienie, które Kozia Zagroda otrzymała w tym roku. Tegoroczny Jarmark Produktów Tradycyjnych w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego był połączony z X edycją konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".  Podczas Jarmarku można było kupić i spróbować produktów tradycyjnych i regionalnych z naszego województwa. Odwiedzający mogli spróbować m.in. serów kozich, kiełbasy żywieckiej. Nie zabrakło stoisk z miodami, chlebem, serami oraz tradycyjnymi wędlinami. Swoje wyroby prezentowali twórcy ludowi i liczni wystawcy. Natomiast w konkursie w kategorii produktów i przetworów zwierzęcych trzecią nagrodę otrzymali właśnie państwo Chrostowscy za ser kozi twardy dojrzewający.

- Można powiedzieć, że przyznanie certyfikatu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej kończy letni sezon wystawienniczy, w czasie którego namiot promocyjny Gminy Żarki jest obecny na wielu imprezach w regionie – przekonuje burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wystawcy z Gminy Żarki byli obecni m.in. na targach pt. Wielkanocna Baba, Aleja Dobrego Smaku w Częstochowie, Święto Ciulimu i Czulentu w Lelowie, Jarmark Produktów Tradycyjnych w Warszawie i Katowicach, Folkloriada w Żarkach Letnisku, Dożynki Powiatowe w Koziegłowach. W czasie tych imprez oferowane są produkty tradycyjne,  koronki i artykuły spożywcze,

(przygotowała: Katarzyna Kulińska –Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

04

PAŹ

2010

866

razy

czytano