Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Atrakcje dla dzieci w świetlicy w Ostrowie

Atrakcje dla dzieci w świetlicy w Ostrowie

Od początku października dla dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie zorganizowano bardzo atrakcyjne zajęcia modelarskie, dofinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

Dotację pozyskała Gmina Żarki na wzmocnienie działających świetlic. W trakcie zajęć uczestnicy własnoręcznie skleją proste modele samolotów, samochodów i statków.
Zajęcia to kolejna atrakcja zorganizowana w tym roku, w czasie wakacji dzieci wyjechały na trzy bezpłatne wycieczki. Pierwszy wyjazd był do Ogrodzieńca, gdzie zwiedzano jeden z najpiękniejszych zamków w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – Zamek w Ogrodzieńcu, gród na Górze Birów i Park Miniatur Zamków Jurajskich.
Drugi wyjazd zaprowadził młodych ludzi do Parku Dinozaurów w Krasiejowie, w którym oprócz figur w rzeczywistych rozmiarach prehistorycznych stworów uczestnicy mogli obejrzeć wykopaliska kości dinozaurów i Tunel Czasu. Trzecia wycieczka odbyła się do Skansenu Górniczego Królowa Luiza w Zabrzu.
Z dotacji zakupione zostaną również materiały do zajęć plastycznych, sprzęt AGD, min. toster, gofrownica, garnki do pieczonek.

- Pozyskane przez Gminę Żarki pieniądze pozwalają na uatrakcyjnienie zajęć dla naszych najmłodszych mieszkańców. Jesteśmy zadowoleni, że nowo otwarta świetlica, oprócz opieki może zaproponować interesujące zajęcia dla podopiecznych – dodaje Klemens Podlejski.

(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. Archiwum)

19

PAŹ

2010

937

razy

czytano