Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowy plac zabaw w Czatachowie

Nowy plac zabaw w Czatachowie

Przy świetlicy w Czatachowie powstał nowy plac zabaw finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, gminnej kasy oraz przy dużym wsparciu mieszkańców.

Gmina Żarki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego i uzyskała dofinansowanie
w wysokości 10 000 zł w ramach konkursu pt. „Przedsięwzięcia Odnowy Wsi”, tyle samo dołożyła gmina ze swoich środków, ponadto mieszkańcy sołectwa Czatachowa wykonali pracę w wysokości 5 000 zł.  Projekt zakładał uporządkowanie terenu wokół budynku OSP i świetlicy, wprowadzenie urządzeń zabawowych jak zjeżdżalnie, huśtawki, sprężynowce, zestaw baszta, a także zamontowanie ławek, ławostołów, obsadzenie terenu ozdobną roślinnością. Urządzenia  posiadają atesty bezpieczeństwa.

Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z harmonogramem. Przyczyniło się do podniesienia atrakcyjności tego miejsca i stworzenia atrakcyjnej przestrzeni dla dzieci oraz osób starszych, które przychodzą tu wraz z maluchami.

Nowe przedsięwzięcie powstało obok świetlicy. Natomiast jest to nie jedyna inwestycja na terenie sołectwa Czatachowa. W tym roku latem rozpoczęto budowę garaży dla samochodu bojowego OSP Czatachowa ze środków gminy.

Plac zabaw w Czatachowie jest już kolejnym na terenie gminy Żarki. W listopadzie zostanie zamontowany jeszcze jeden plac zabaw, tym razem w Suliszowicach przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi. Będzie stanowił wraz z tym nowym obiektem budowanym za środki unijne doskonałe miejsce do  spędzania wolnego czasu.
W ciągu ostatnich lat miejsca do zabawa zostały stworzenie w Zawadzie, w Wysokiej Lelowskiej, Przybynowie, Ostrowie, Kotowicach, Jaworzniku. W tym roku został jest złożony wniosek do Partnerstwa Północnej Jury na budowę placów zabawa w osiedlach w miasteczku Żarki. Realizacja zadania w przyszłym 2011 roku.

(przygotowała: Anna Stodółkiewicz, Katarzyna Kulińska-Pluta)

25

PAŹ

2010

732

razy

czytano