Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Droga z Przybynowa do Zaborza oddana do użytku.

Droga z Przybynowa do Zaborza oddana do użytku.

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe zakończyło realizację dużej inwestycji w gminie Żarki, na drodze z Przybynowa do Zaborza. Nowa, poszerzona nawierzchnia, oznakowanie poziome i pionowe – z tego mogą cieszyć się mieszkańcy oraz wszyscy przejezdni, korzystający z tej ważnej powiatowej drogi. Efekt prac jest widoczny. Inwestycję współfinansował żarecki samorząd.

Oficjalne otwarcie drogi wraz z poświeceniem przez ks Romana Cera z parafii pw. Św. Mikołaja w Przybynowi nastąpiło w czwartek 28 października br., przed kościołem. Stawili się mieszkańcy Przybynowa i Zaborza, którzy oczekiwali tej drogi od wielu lat. Teraz spełniły się ich marzenia. Wstęgę przecięli: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, przewodnicząca Rday Miejskiej Stanisława Nowak, radni powiatowi Jadwiga Skalec i Mariusz Trepka, radni gminy Zdzisław Tylkowski i Henryk Świerdza, dyrektor zarządu dróg Mariusz Sikora, wykonawca Zdzisław Nowak z firmy DROG-BUD, a przede wszystkim mieszkańcy obu miejscowości. W imieniu rady powiatu i zarządu głos zabrał starosta myszkowski Łukasz Stachera.

- Cieszę się, że kolejna inwestycja powiatowa w gminie Żarki została zakończona, dzięki temu mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Inwestycja była bardzo potrzebna – stwierdził Łukasz Stachera. Starosta podziękował również za wsparcie samorządowi żareckiemu, wykonawcom drogi, życząc mieszkańcom sprawnego przejazdu po niej. Jak zapowiedział starosta, czyni zaawansowane rozmowy z samorządem częstochowskim w sprawie przeprowadzenia remontu na części drogi leżącej w granicach powiatu częstochowskiego i połączenia jej z wyremontowanym odcinkiem z Poraja do Choronia i Biskupic.

- Droga była w przeszłości najgorszą w powiecie, dziś jest najlepszą - podkreślał burmistrz Żarek Klemens Podlejski, dziękując władzom powiatu za realizację inwestycji. Samorząd gminy Żarki dołożył z własnego budżetu na remont drogi 100 tys. zł. Całość prac wyniosła blisko 2 mln zł. Na modernizację drogi pozyskano dodatkowo 1 milion 300 tysięcy złotych na jej remont z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z uwagi na zniszczenie drogi. Drogowcy z przedsiębiorstwa DROG-BUD z Lubojenki i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych, wykonali odbudowę istniejącej drogi na długości 3 km.

(przygotował: Andrzej Kozłowski, Starostwo Powiatowe w Myszkowie)

02

LIS

2010

1021

razy

czytano