Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Termomodernizacje szkoły w Przybynowie i przedszkola w Żarkach uzyskały dofinansowanie unijne.

Termomodernizacje szkoły w Przybynowie i przedszkola w Żarkach uzyskały dofinansowanie unijne.

Dwa projekty z gminy Żarki znalazły się wśród 19 wybranych do dofinansowania wśród małych gmin województwa śląskiego.

W dniu 28 października Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o wyborze do dofinansowania projektów w ramach naboru do Działania 5.3. Czyste powietrze i odnawialne źródła energii Priorytetu V. Środowisko Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Śląskiego 2007-2013.

Do dofinansowania wybranych zostało 19 projektów zlokalizowanych na obszarze gmin do 50 tys. mieszkańców (gminy małe) oraz 9 projektów zlokalizowanych na obszarze gmin powyżej 50 tys. mieszkańców (gminy duże). Dostępna w ramach konkursu alokacja okazała się niewystarczająca do dofinansowania wszystkich projektów i w związku z tym 66 wniosków umieszczonych zostało na listach rezerwowych (34 „małe” gminy i 32 „duże”) czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Gmina Żarki uzyskała dofinansowanie w wysokości 85 proc. w przepadku jednego i drugiego zadania. Pierwszy projekt to termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Przybynowie, wartość zadania 843 620,00, wartość dofinansowania 717 077,00, znalazł się na 6 miejscu w województwie śląskim. Drugi projekt „Termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego w Żarkach” kosztuje 742 280,00, a wartość dofinansowania wynosi 621 967,66, osiągnął 8 lokatę w województwie.

Zarówno przedszkole, jaki i szkoła zostaną ocieplone, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu, instalacja co. wraz ze źródłem ciepła, zostaną wykonane nowe obróbki blacharskie, zamontowane rynny i rury spustowe.
- Zależy nam na tym, aby w okresie zimowym przygotować wszelkie formalności, ogłosić przetarg i wiosną przystąpić do pracy, tym bardziej, że prace wewnątrz mogą być wykonywane tylko w okresie wakacyjnym, bo obydwa budynki są przecież użytkowane w okresie roku szkolnego – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

LIS

2010

1252

razy

czytano