Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pozyskane dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej ul. Piłsudskiego w Żarkach.

Pozyskane dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej ul. Piłsudskiego w Żarkach.

Nowe chodniki, nowa nawierzchnia, około 50 miejsc parkingowych tak w przyszłym roku będzie wyglądać jedna z najważniejszych ulic w mieście ul. Piłsudskiego.

Zadanie pt. Przebudowa ul. Piłsudskiego w Żarkach uzyskała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych 2008–2011. W dniu 29 października Komisja Oceny i Wyboru Projektów zakończyła ocenę wniosków złożonych w ramach III edycji programu w województwie śląskim. Listy rankingowe projektów wybranych do dofinansowania zostały umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, są także dostępne pod adresem http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzzfe/nppdl_2010_wybor_wnioskow.html

- Na liście rankingowej na czwartym miejscu znalazło się zadanie z gminy Żarki polegające na przebudowie ul. Piłsudskiego – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,

Projekt obejmuje przebudowę 271,50mb jezdni, natomiast chodniki i zjazdy powstaną na długości 310,40 mb drogi gminnej. Chodnik przebudowany będzie po  prawej i lewej stronie czyli razem 620,80mb chodnika.  Projekt obejmuje również budowę kanału deszczowego. Wykonana zostanie nowa podbudowa, ułożona nawierzchnia z kostki brukowej, wytyczone zostaną dwa przejścia dla pieszych oraz wprowadzone oznaczenie.
- Myślę, że bardzo istotnym elementem jest powstanie  nowych miejsc parkingowych w liczbie około 50. Pozwoli to rozładować problem parkowania w otoczeniu Starego Rynku  oraz targowiska miejskiego, ułatwi dojazd do Aktywnego Centrum Zdrowia  – przekonuje burmistrz Klemens Podlejski. - Przy ulicy zlokalizowane są 22 podmioty gospodarcze. Biorąc pod uwagę długość ulicy, jak na 4-tysięczne miasteczko, to duża liczba. Do każdej dojeżdżają pracownicy i klienci. Poprawa jakości nawierzchni i warunków ruchu ma także duże znaczenie dla sektora prywatnego.
Droga usytuowana jest w centrum miasta i należy do najważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic, zarówno przez kierowców jak i pieszych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się plac targowy gdzie dwa razy w tygodniu – środa i sobota, odbywają się słynne Żareckie Jarmarki, w których uczestniczy nawet 10 tys. osób. (miasteczko zamieszkuje 4tys.osób). Ulica w dni targowe jest szczególnie intensywnie wykorzystywana.  Są ogromne trudności z wymijaniem się samochodów. Obecnie istniejące chodniki są bardzo szerokie. Samochody przystają przy krawężnikach, na chodnikach, utrudniają przejazd, a także stwarzają zagrożenie dla pieszych.
Planowana przebudowa wpłynie zdecydowanie na zwiększenie płynności ruchu i poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego. Planowany termin wykonania zadnia od marca do października 2011 r.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

LIS

2010

930

razy

czytano