Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

„Sanktuaria, kościoły, kościółki - wydawnictwo promujące Województwo Śląskie”.

„Sanktuaria, kościoły, kościółki - wydawnictwo promujące Województwo Śląskie”.

Dzięki dofinansowaniu samorządu Województwa Śląskiego projektu pt. „Sanktuaria, kościoły, kościółki – druk wydawnictwa promującego Województwo Śląskie” w Gminie Żarki ukazał się nowy folder.
W ramach projektu zostało wydrukowanych 4 tysięcy egzemplarzy wydawnictwa promocyjnego w formie mapy miasta i gminy na tle województwa śląskiego, zawierającego informacje o kościołach, kościółkach i sanktuarium istniejących na terenie gminy Żarki, z praktycznymi wskazówkami, jak do tych obiektów dotrzeć. Dodatkową atrakcją wydawnictwa jest uzupełnienie go o informacje o danych teleadresowych wszystkich parafii, punktach informacji turystycznej w Gminie Żarki, błogosławieństwach w sanktuarium oraz mszach w kościołach. W założeniu wydawnictwo ma być praktycznym informatorem dla pielgrzymów i turystów odwiedzających gminę.
Miasto Żarki jako jedyne w województwie śląskim posiada Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin promujące się jako Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw. Jest to jedyne sanktuarium w Polsce, przy którym istnieje pauliński nowicjat. Prowadzona od ub. roku wzmożona kampania promocyjna tego miejsca ma także na celu wskazanie innych obiektów sakralnych w gminie Żarki (np. pustelni w Czatachowie, czy zabytkowych kościółków św. Stanisława i Barbary z jurajskiego kamienia). Te osobliwości turystyczne gminy Żarki warto podkreślać i pokazać na łamach oddzielnego wydawnictwa. Przy okazji wskazując, że obok pielgrzymkowego centrum jakim jest Jasna Góra w północnej części województwa śląskiego zachowały się zabytki cenne dla turystów i pielgrzymów.

Przypomnijmy, iż w ub. roku oznaczono wszystkie obiekty sakralne - sanktuaria, kościoły i kościółki istniejące na terenie gminy, oznaczono Szlak Kultury Żydowskiej i wydano folder promujący Miasto i Gminę Żarki. Te zadnia udało się wykonać w ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Samorząd Województwa Śląskiego.Folder dostępny w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki, w godzinach pracy urzędu, pok. nr. 7, w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury oraz w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

13

LIP

2007

1494

razy

czytano