Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Świąteczne strojenie w świetlicy w Ostrowie.

Świąteczne strojenie w świetlicy w Ostrowie.

Zbliża się czas robienia świątecznych dekoracji. Dzieci ze świetlicy w Ostrowie pod kierunkiem Marceli Kozłowskiej również postanowiły własnoręcznie zrobić świąteczne stroiki.

Marceli Kozłowskiej udało się pozyskać dla dzieci sztuczne gałązki choinki, dzięki czemu nie musiały łamać gałązek na stroiki i uczyły się szanować las i przyrodę.

Dzieciaki same przyniosły z domu różne dekoracje do stroików. Wspólnymi siłami powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Jedne dzieci robiły same, innym trzeba było pomóc, ale każde dziecko wyszło ze świetlicy z własnoręcznie zrobionym świątecznym stroikiem.
- Wystarczyło trochę kleju, gałązek, bibułki i chęci, żeby połączyć zajęcia plastyczne, regionalne i przyrodnicze we wspólną zabawę. Jak widać ostrowskie dzieciaki nie tylko potrafią bawić się na kuligu i cieszyć Mikołajem, ale z chęcią biorą czynny udział w tego typu zajęciach i lubią tworzyć nowe rzeczy - przekonuje pani Marcela.

Świetlica w Ostrowie jest miejscem, w którym dzieci nie tylko grają na komputerze, ale też pracują twórczo, rozwijają swoje zdolności manualne i poznawcze. Po prostu uczą się coś nowego. Czekamy na dalsze działania.

(przygotowała i fot: Iza Szewczyk)

15

GRU

2010

1040

razy

czytano