Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

50 tys. zł nagrody pieniężnej za informację o sprawcy kradzieży Leśniowskich koron.

50 tys. zł nagrody pieniężnej za informację o sprawcy kradzieży Leśniowskich koron.

O 30 tys. wzrosła kwota nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży koron z gotyckiej figury Matki Bożej z Sanktuarium Leśniowskiego na przedmieściach Żarek w powiecie myszkowskim. Osoba z Piekar Śląskich chcąca zachować anonimowość dołożyła do poprzedniej puli 20 tys. zł kolejnych 30 tys. zł.

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski oraz Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech, wyznaczyli nagrodę w wysokości 20 tys. złotych za pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży na początku grudnia br. W ub. tygodniu z paulinami z Leśniowa skontaktował się mieszkaniec Piekar Śląskich, miłośnik figury oraz czciciel kultu maryjnego i zwiększył nagrodę do 50 tys. zł.

Do bezprecedensowego rabunku doszło w czwartek (2 grudnia). Podczas popołudniowej mszy okazało się, iż na głowach Matki Bożej i Dzieciątka Jezus nie ma zabytkowych koron.

Myszkowscy policjanci poszukują sprawców tej kradzieży. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat sprawców kradzieży lub miejsca przechowywania koron, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym myszkowskiej komendy pod nr telefonów: 34 315 32 55 lub 34 315 32 00. Gwarantujemy pełną anonimowość!

(fot. Marcin Skabek)

20

GRU

2010

1071

razy

czytano