Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nowe tablice informacyjne przy wojenny cmentarzu w Kotowicach.

Nowe tablice informacyjne przy wojenny cmentarzu w Kotowicach.

W dniu 17 lipca w Kotowicach została zamontowana nowa tablica informacyjna, przedstawiająca dzieje wojennego cmentarza z 1914r. Informacje w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, pozwolą turystom nie tylko z polski zapoznać się z dziejami tego zabytkowego cmentarza. Tablice przedstawiają m.in. historie tego zabytkowego cmentarza oraz archiwalne zdjęcia – wykonane w  1962 r. przez Wiesława Ćwilkińskiego. Tekst na tablice opracował Piotr Orman – przewodnik jurajski. Oznaczenie obiektu zrealizowano ze środków Urzędu Miasta i Gminy Żarki.

Przypomnijmy, iż w czerwcu w Gminie Żarki pojawiło się kilka terenowych map atrakcji turystycznych przy obiektach godnych zwiedzania - to efekt zadań realizowanych przez gminę Żarki przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Śląskiego.
- Już ustawiono tablice zawierające mapę gminy z zaznaczonymi atrakcjami, kalendarium wydarzeń, które przygotowali: Katarzyna – Kulińska Pluta, dr Krzysztof Tabaka, Krzysztof Kot. Niezwykle interesujące jest uzupełnienie tych danych o archiwalne fotografie – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Tablice stanęły przy wejściu do sanktuarium Leśniowskiego, przy kościółku św. Barbary, przy ruinach kościółka św. Stanisława, przy cmentarzu wojennym w Kotowicach, w Żarkach na Starym Rynku, a także obok lipy na drodze łączącej Żarki - Jaworznik obok Pustelni w Czatachowie, oraz na placu kościelnym w Przybynowie. Montaż konstrukcji zapewnili miłośnicy Żarek oraz pracownicy urzędu.


(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Dominik Labocha).

18

LIP

2007

1434

razy

czytano