Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nauka narciarstwa biegowego – kolejne zajęcia 8 stycznia w Suliszowicach (gmina Żarki).

Nauka narciarstwa biegowego – kolejne zajęcia 8 stycznia w Suliszowicach (gmina Żarki).

Ponad 50 chętnych zgłosiło się, aby poznać tajniki narciarstwa biegowego. W dniu 2 stycznia w Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach odbyły się po raz pierwszy bezpłatne warsztaty.

Prowadzili ją instruktorzy z Klubu Biegacza Narciarskiego z Przewodziszowic: Andrzej Jakóbczak, Tomasz Rosikoń i Grzegorz Pompa. W szkoleniu uczestniczyło 50 osób w wieku od 5 do 65 lat, przyjechali z Częstochowy, Myszkowa, Zawiercia,  Będzina,  Żarek, Suliszowic.

Po krótkiej prezentacji wprowadzenia w temat, wszystkim zostały dopasowane buty i narty. Po krótkiej rozgrzewce i instruktażu nadeszła pora ruszenia w teren. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i każda ruszała na trasę miedzy jurajskimi ostańcami w Suliszowicach w kierunku Jaroszowa i po około 2 godzinach spaceru w przyjemnej atmosferze wrócili do świetlicy.

- Zainteresowanie było bardzo duże. Ludzie chcą się ruszać, bo przecież sport to zdrowie – przekonuje Andrzej Jakóbczak.

Sprzęt sportowy do Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi został zakupiony w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie:  Odnowa i Rozwoju Wsi.

- Została dokończona budowa wielofunkcyjnego centrum rozwoju wsi, zakupiono wyposażenie, sprzęt sportowy. Położenie Suliszowic blisko jurajskich szlaków turystycznych daje szanse na doskonałe wykorzystanie posiadanego sprzętu z pożytkiem dla mieszkańców
i turystów – przekonuje burmistrz Klemens Podlejski.

Dzięki istnieniu Klubu Narciarstwa Biegowego w Przewodziszowicach są osoby, które prowadzą zajęcia, znają teren i trasy. Od 2006 roku działają bardzo aktywnie, po tym jak otrzymali dotację z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Następne szkolenie już w najbliższą sobotę tj. 8 stycznia, o godzinie 10.00 w Suliszowicach. Zbiórka w Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi. Natomiast 16 stycznia są planowane III Amatorskie Zawody Biegów Narciarskich w Przewodziszowicach

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, Andrzej Jakóbczak, fot. Magdalena Brzegowska)

03

STY

2011

933

razy

czytano