Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jasełka wczoraj i dziś

Jasełka wczoraj i dziś

Wspaniałe przedstawienie jasełkowe miało miejsce w niedziele, w kościele parafialnym w Przybynowie.

Jasełka wzorowane za średniowiecznych misteriach franciszkańskich to widowisko o Bożym Narodzeniu. Dzieci z klasy IV pod kierunkiem nauczycieli, we współpracy z uczniami z innych klas Szkoły Podstawowej w Przybynowie, przygotowały inscenizację jasełkową.

Występ, oprócz tradycji religijnych, zawierał również elementy bardziej współczesne. Tradycyjni pastuszkowie przeobrażali się w agentów ochrony, a diabeł rzucał młodzieżowe powiedzonka. Była oczywiście szopka, pastuszkowie, Święta Rodzina, trzej królowie, Herod, Hetman, diabeł i jego pomocnicy oraz wiele innych postaci. Rodzice zadbali o stroje młodych, uzdolnionych artystów. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali młodych wykonawców, którzy wprowadzili wszystkich w dobry nastrój.  Jasełka przygotowano niezwykle profesjonalnie ze wspaniałym tłem muzycznym i kolędami.

- Dzięki tej inscenizacji zabiegani, zapracowani, żyjąc sprawami przyziemnymi, mogliśmy duchowo przeżywać to przepiękne widowisko,  w które nasze dzieci i ich opiekunowie włożyli dużo pracy i czasu - oceniła jedna z mam.

(przygotowała: Izabela Szewczyk)

12

STY

2011

894

razy

czytano