Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Festyn charytatywny - fotoreportaż.

Festyn charytatywny - fotoreportaż.

Teren Starego Rynku w dniu 15.07.2007r. został wyłączony z ruchu drogowego. Powodem tego był festyn charytatywny organizowany już po raz drugi przez ks. proboszcza parafii Żarki Jana Wajsa. Głównym celem festynu była integracja środowiska miejskiego, spotkanie wszystkich mieszkańców Żarek. Atmosfera pokoju oraz bractwa widoczna była w godzinie Miłosierdzia Bożego, gdy wszyscy razem spotkali się na krótkiej modlitwie, oraz ok. godz. 19.00 gdzie wspólnie ksiądz proboszcz wraz z mistrzem Europy w boksie Andrzejem Biegalskim wypuścili gołębia (który jest symbolem pokoju).
- Jak dowiedziałam się od ks. proboszcza gołąb powrócił na plac kościelny. – Mówi Anna Stodółkiewicz, uczestniczka festynu.
Drugo rzędnym celem festynu była zbiórka funduszy na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na rekolekcje oazowe w tym roku, oraz wyjazd na wakacje dla dzieci. Po godzinie 15.00 odbył się przegląd piosenek w wykonaniu orkiestr dętych z Żarek, Przybynowa i Choronia.
W czasie festynu nie zabrakło atrakcji m.in. zabawy dla dzieci czyli „Chochlikowe psoty”: bieg w worku zarówno dla dzieci jak i dorosłych, przeciąganie liny, czynna była także kawiarenka, w której każdy uczestnik festynu mógł za niewielką opłatą kupić sobie pyszny bigos, żurek, kiełbasę z grilla, ciasto – które przygotowali członkowie Akcji Katolickiej działającej w Żarkach przy kościele, natomiast pysznego świniaka z nadzieniem ufundował Piotr Karoń ( pasjonata boksu).
Festyn swoją obecnością uświetnili: wielokrotny mistrz świata w lotnictwie Włodzimierz Skalik, który przywiózł z sobą szybowiec, w którym dzieci mogły robić sobie zdjęcia oraz mistrz Europy w boksie Andrzej Biegalski wraz z przedstawicielami klubu bokserskiego z Żor. W trakcie festynu burmistrz Żarek Klemens Podlejski oraz Piotr Wysocki wręczyli puchary i dyplomy uczestnikom turnieju piłki nożnej (zorganizowanego z okazji festynu), który odbył się na stadionie LKS – u.
W trakcie festynu czynna była loteria fantowa, w której każdy los był wygrany, a potem brał udział w losowaniu głównych nagród m.in. komputer laptop ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Myszkowie, którego właścicielem stał się Henryk Pyżyński z Żarek, rower górski który ufundował ks. proboszcz wygrała siostra Noela z Domu Samotnej Matki i Dziecka w Żarkach, przelot samolotem dla 3 osób.
Odbyła się także licytacja obrazów, oraz samochodu Cinquecento podarowanego przez mieszkańca Żarek Wacława Sosnowskiego (rok temu podarował do licytacji samochód fiat 126p). Posłanka na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska ufundowała nagrody dla dzieci, które brały udział w konkursach „Chochlikowe psoty”.
Prowadzącymi byli: Janusz Benesz, oraz Małgorzata Gadecka aktorka teatru z Chorzowa. Przez cały czas festynu grała kapela „Retro” z Żarek. Na koniec festynu odbył się wymowny koncert Piotra Nagiela, który swoimi głębokimi utworami skłonił publiczność do refleksji.
Ksiądz proboszcz parafii Żarki pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia festynu charytatywnego.


(przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Anna Stodółkiewicz)

18

LIP

2007

1606

razy

czytano