Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ogłoszony przetarg na budowę dróg.

Ogłoszony przetarg na budowę dróg.

Ulica Piłsudskiego w Żarkach, ul. Wschodnia w Jaworzniku oraz droga na odcinku Czatachowa – Pustelnia - na te trzy zadania ogłosił przetarg Burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach.

Przetarg został ogłoszony 20 stycznia. Na ulicę Piłsudskiego Gmina Żarki pozyskała środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. schetynówek. Modernizacja następnego, ostatniego już etapu ul. Wschodniej jest wykonywana z środków własnych. Z kasy miejskiej będzie również finansowana budowa drogi od wsi Czatachowa do pustelni św. Ducha.

- Zdecydowaliśmy się na ujecie tych trzech zadań w jednym przetargu. Ogłaszamy go zimą, po to, aby do wiosny były załatwione formalności i jak tylko pozwolą warunki pogodowe, to zleży nam na rozpoczęciu prac – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Ulica Piłsudskiego zyska po przebudowie nową jezdnię, chodniki, zjazdy, odwodnienie i około 50 miejsc parkingowych. W Jaworzniku na ul. Wschodniej wykonana zostanie podbudowa, jezdnia, utwardzone zostaną pobocza oraz wykonane odwodnienie. W Czatachowie wykonanie zostanie podbudowa, jezdnia, utwardzenie poboczy, odwodnienie oraz parking. Termin złożenia ofert upływa 7 lutego.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

24

STY

2011

1450

razy

czytano