Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Bliskie i dalekie podróże Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki.

Bliskie i dalekie podróże Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki.


Rok 2010 rycerze z Żarek mogą uznać za udany. W 2011 szykują się pod Grunwald i m.in. na wyjazd do Francji.

W minionym sezonie 2010 Rycerska Drużyna Miasta Żarki brała udział w wielu inscenizacjach i turniejach na terenie Polski i za granicą. Do najważniejszych występów należy zaliczyć uczestnictwo w obchodach 600 - lecia bitwy pod Grunwaldem gdzie drużyna wystąpiła w bardzo licznym składzie 22 osoby: 2 rycerzy konnych Krzysztof Nowak i Waldemar Głowacki, 5 rycerzy pieszych Janusz Nowak, Przemysław Tabaka, Karol Stepuch, Karol Fulek, Patryk Puzio, 1 osoba uczestniczyła jako strzelec w artylerii Przemysław Sładek, w justycji służył Daniel Gawrylewski i Kamil Pałka. Poza walczącymi na polach Grunwaldu byli też: Justyna Paradowska, Patrycja Tabaka, Żywia Tabaka, Jarogniew Tabaka, Ksenia Typel, Dorota Cembrzyńska, Agnieszka Niemczyn, Angelika Brachmańska, Artur Kucza, Stanisław Zuber, Grzegorz Kasparek, Mateusz Żarczyński.

Poza tą największą bitwą europy członkowie występowali na takich turniejach jak: Turniej międzynarodowy w Byczynie, I zlot Rycerstwa Chrześcijańskiego w Chorzowie, Turniej w Ogrodzieńcu,  Turniej na zamku w Lipowcu (zajęcie 1 miejsca w walkach bojowych), Turniej w Chudowie (1 miejsce w zapasach średniowiecznych), Turniej na zamku w Szydłowie (1,2 i 3 miejsce w turnieju bojowym), Pokazy konne na turnieju w Olsztynie, pokaz na rynku w Żarkach, uczestnictwo w inscenizacji bitwy pod Azincourt Francja, Turniej w Zabrzu, Dni Jerozolimy w Miechowie, Uroczysty wjazd Króla Władysława Jagiełły do Krakowa i kilka małych pokazów na zamku w Ogrodzieńcu.

Rok 2011 zapowiada się nie mniej interesująco już prowadzimy przygotowania do uczestnictwa w inscenizacji Grunwaldzkiej, planujemy również wyjazd na turniej do Francji. A już 12.06 będziemy uczestniczyli w paradzie konnej i turnieju w czasie II Zjazdu Rycerstwa Chrześcijańskiego w Chorzowie. Wszystkich chętnych do zapoznania się z naszymi osiągnięciami i planami na sezon 2011 zapraszamy na stronę Drużyny www.rdmz.com.pl

(przygotował: Janusz Nowak, fot. Archiwum RDMŻ)  

26

STY

2011

1099

razy

czytano