Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Świetlica w Jaworzniku otwarta.

Świetlica w Jaworzniku otwarta.

W dniu 26 stycznia uroczyście oddano do użytku świetlicę w Jaworzniku po gruntownym remoncie.

- Już powoli staje się dobrą praktyką to, iż co roku oddajemy lokalnym społecznościom siedzibę do dyspozycji. Tak było w Zawadzie w 2007 r. w Wysokiej Lelowskiej w 2008 r., w Przybynowie w 2009 r., w Ostrowie w 2010 r.  teraz nadszedł czas dla Jaworznika – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

W uroczystości wzięli udział radni, przedstawiciele lokalnej społeczności, kierownicy jednostek organizacyjnych. Remont świetlicy w skrzydle szkoły podstawowej w Żarkach został współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz budżetu Gminy Żarki. Na realizację zadania pt. „Nasza świetlica w Jaworzniku spełnia marzenia” wydatkowano 24 tys. pozyskanych z budżetu Województwa Śląskiego,  19 tys. zł z budżetu Gminy Żarki. Łącznie jest to suma 43 tys. zł.

W salach przeznaczonych pod świetlicę wymieniono okna, wycyklinowano parkiet, wykonano instalację elektryczną, podłączono Internet. Zamontowano drzwi, pomalowano ściany, zakupiono wyposażenie toalety, ponadto w toaletach wymieniono drzwi i obniżono sufit. W ramach realizacji zadania zakupiono nowe wyposażenie: meble, krzesła, trzy komputery, drukarkę, telewizor, DVD, CD, materiały do zajęć plastycznych, pomoce dydaktyczne, ruchowych, kupiono sprzęt sportowy, stół do ping - ponga oraz naczynia.    
                 
Wstęgę przecięli burmistrz Klemens Podlejski, przewodnicząca Stanisława Nowak, radny poprzedniej kadencji Jerzy Kot, radna obecnej kadencji Wioletta Król, świetlicowa Krystyna Nowakowska i przedstawiciel młodzieży Beata Dorobisz.

- Sale zmieniły się nie do poznania, jesteśmy bardzo zadowoleni, a dzieci i młodzież już nie mogły się doczekać na zabawę w świetlicy – mówi Krystyna Nowakowska.

Na zakończenie wystąpił Zespół Kłos w składzie: Barbara Kowacka, Władysława Kucharska, Beata Dorobisz, Krystyna Nowakowska, Stanisław Kotyniak, Bolesław Cygan.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska -Pluta, fot. Magdalena Brzegowska)

26

STY

2011

1212

razy

czytano