Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Śląskie do przodu! - Promocja projektów unijnych w województwie śląskim.

Śląskie do przodu! - Promocja projektów unijnych w województwie śląskim.

Film o zmodernizowanym Starym Rynku, dom kultury w grze, zdjęcie z Żarek w kalendarzu  województwa śląskiego. To tylko niektóre z żareckich akcentów, które można znaleźć w materiach promocyjnych województwa śląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pod adresem http://rpo-promocja.slaskie.pl uruchomił stronę promującą projekty unijne zrealizowane w okresie 2007-2013.  Hasło promocyjne dla uruchomionego przedsięwzięcia brzmi: Śląskie do przodu!

Na stronie są prezentowane duże inwestycje o znaczeniu dla całego regionu, w które zaangażowano miliony euro, ale i te mniejsze przedsięwzięcia realizowane z myślą o lokalnej społeczności. „I jedne, i drugie to ważne punkty na mapie naszego województwa, które powstały dzięki wykorzystaniu szansy, jaką dały Fundusze Europejskie” – czytamy na stronie głównej.

- Nie brakuje tam odnośników do żareckich inwestycji, co nas bardzo cieszy – przekonuje Małgorzata Banaszczyk, kierownik Referatu do Pozyskiwania Środków  Europejskich i Krajowych.

Wirtualną podróż po stronie warto zacząć od mapy dofinansowanych projektów. Tu w sposób czytelny znajdziemy wszystkie projekty z gminy Żarki, ale i sąsiednich realizowane za sprawą unijnych środków. Wirtualna wędrówka to nie tylko ta mapa. Warto zajrzeć do zakładki Pooglądaj filmy, bo tu m.in. prezentacja filmowa o Starym Rynku w Żarkach.

- Film o rewitalizacji Starego Rynku był wielokrotnie emitowany przed głównym wydaniem Aktualności w paśmie telewizji regionalnej. Teraz można go obejrzeć na wspomnianej stronie – dodaje Małgorzata Banaszczyk.

Zdjęcia z Żarek znajdziemy także w albumie, który jest do pobrania ze strony. Stary Rynek znalazł się również w kalendarzu Województwa Śląskiego, żareckie zdjęcie ilustruje miesiąc wrzesień. Natomiast w grze pt. Ruszaj po euro znajdziemy inną żarecką inwestycję – modernizowany dom kultury w Żarkach.

Zapraszamy na stronę http://rpo-promocja.slaskie.pl oraz oczywiście przez cały czas na stronę http://www.umigzarki.pl/index1.php?go=narodowa_strategia_spojnosci Pod tym adresem są prezentowane inwestycje realizowane z udziałem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Tu również zdjęcia z realizacji poszczególnych przedsięwzięć.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska -Pluta)


31

STY

2011

989

razy

czytano