Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zdolna młodzież z Zespołu Szkół w Żarkach.

Zdolna młodzież z Zespołu Szkół w Żarkach.

Czterech uczniów z żareckiego zespołu szkół awansowało do półfinału Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

XXIV edycja ogólnopolskiej olimpiady, odbyła się w grudniu ub. roku. Wzięło w niej udział 16 uczniów Zespołu Szkół   w Żarkach, przygotowywanych przez nauczycielkę przedmiotów ekonomicznych Danutę Wnuk.

W trakcie olimpiady uczestnicy rozwiązywali niełatwe zadania konkursowe. Musieli napisać pracę na jeden z podanych tematów, rozwiązać zadanie z podstaw ekonomii oraz udzielić odpowiedzi na 30 pytań testowych. Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest: „Człowiek w świecie pieniądza”. Zagadnienia z tym związane to szeroko rozumiana sfera finansów, usług bankowych, sposobów inwestowania pieniędzy. Wymaga to od uczniów pogłębienia swojej wiedzy. Czterech uczniów Zespołu Szkół awansowało do etapu okręgowego (półfinału), który odbędzie się 28 lutego 2011 r. w Częstochowie. Są to uczniowie kl. IV THO: Renata Golik, Klaudia Klimas, Sebastian Sosnowski, Marlena Szymocha.


Warto nadmienić, że uczniowie żareckiej szkoły corocznie biorą udział w tej olimpiadzie i godnie reprezentują nasz powiat. W tym roku na 39 uczestników półfinałów, aż 4 to żarczanie. Gratulujemy i obiecujemy kibicować im  w poniedziałkowym (28.02.11) półfinale.
       

24

LUT

2011

1065

razy

czytano