Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rusza przedspis Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – od 1 marca.

Rusza przedspis Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – od 1 marca.

Już dzisiaj w naszym domu może się pojawić rachmistrz spisowy.  Jeśli przyjdzie, to będzie weryfikował dane.
Do rozpoczęcia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 został jeszcze miesiąc - spis rusza 1 kwietnia 2011 roku - jednak już dniach od 1 do 17 marca przeprowadzony zostanie tzw. "przedspis", czyli weryfikacja wszystkich punktów adresowych, które funkcjonują w aktualnej bazie danych. Na tym etapie zadaniem rachmistrzów będzie sprawdzenie obiektów objętych spisem - usunięcie nieistniejących oraz naniesienie nowo powstałych punktów adresowych, a także zapoznanie się z terenem swojej pracy.

Podczas obchodu rachmistrz spisowy zaznajomi się z przydzielonym mu obszarem oraz zweryfikuje przygotowane przez służby statystyki publicznej oraz urzędy gmin wykazy adresów budynków. W czasie obchodu przedspisowego rachmistrz będzie dysponował również mapą przydzielonego terenu z zaznaczonymi budynkami do weryfikacji. Sprawdzi aktualność i poprawność adresów oraz dopisze adresy budynków istniejących, których brak jest na wykazie i na mapie, ewentualnie usunie nieistniejące budynki.
W związku z możliwością pojawienia się osób, które będą podszywać się pod rachmistrzów i próbować pod tym pretekstem odwiedzać mieszkańców w ich gospodarstwach domowych, informujemy, że w Gminie Żarki funkcje rachmistrza spisowego pełnią:

1.Martyna Bartelak
2.Żaneta Jędrusiak
3.Jakub Jarosz
4.Renata Radosz
5. Marzena Kusaj

 Liderem Gminnego Biura Spisowego jest Ola Marchewka, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach,  tel.  (34) 3148036 w. 42, która udziela informacji na temat spisu.
Więcej informacji na temat spisu na stronach Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: http://www.stat.gov.pl/g us/nsp_PLK_HTML.htm

01

MAR

2011

816

razy

czytano