Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Termomodernizacja przedszkola, szkoły w Przybynowie i remonty dróg – początek prac.

Termomodernizacja przedszkola, szkoły w Przybynowie i remonty dróg – początek prac.

W dniu 7 marca została podpisana umowa z wykonawcą termomodernizacji dwóch placówek oświatowych. Tego dnia odbyło się również pierwsza narada z wykonawcą modernizacji dróg.

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski wraz ze skarbnik Dorotą Muchą podpisali umowę z Michałem Rosa, prezesem zarządu firmy STB Sp. z o.o. z Częstochowy. Firma ta złożyła najkorzystniejszą ofertę i wygrała przetarg. Termomodernizacja Przedszkola Publicznego w Żarkach będzie kosztować  485 842,60, a termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Przybynowie  473 860,67, razem 959 703,27 brutto. - W przetargu wystartowały aż 34 firmy z województwa śląskiego. To był rekord – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Realizacja obydwu zadań ma się zakończyć do 31 grudnia br. Termomodernizacje budynków są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Śląskiego 2007-2013. Gmina dokłada 15 proc. wartości zadania, 85 proc. pokryje UE.

Przedszkole i szkoła zostaną ocieplone, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu, instalacja co. wraz ze źródłem ciepła, zostaną wykonane nowe obróbki blacharskie, zamontowane rynny i rury spustowe.

W dniu 7 marca w Urzędzie Miasta miała miejsce również pierwsza narada w zakresie realizacji modernizacji dróg gminnych: ul. Piłsudskiego w Żarkach, ul. Wschodniej w Jaworzniku oraz drogi Czatachowa – Pustelnia.

Umowa na te prace została podpisana w miniony czwartek (3 marca) pomiędzy burmistrzem oraz skarbnik i Krzysztofem Kołodziejczykiem z firmy PU DROGREM. Termin zakończenia prac przy trzech drogach ustalono na 31 października 2011 r.

- Trwają już prace przy zagospodarowaniu terenu przy basenie miejskim. To zadanie współfinansuje Unia Europejska. Z udziałem środków unijnych rozpoczęliśmy także czwarty etap budowy kanalizacji i kontynuowany jest remont dróg na osiedlu 600-lecia – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.

07

MAR

2011

1192

razy

czytano