Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kobiety z Ostrowa ..... znowu zbierają nagrody.

Kobiety z Ostrowa ..... znowu zbierają nagrody.

W dniach 21-22 lipca w Poraju odbyła się Folkloriada Jurajska „STARODOWNE I BLISKIE CZASY”. Folkloriada została zorganizowana w celu integracji i wzajemnego poznania środowisk twórczych artystów sztuki ludowej z terenu Jury. W ramach Folkloriady zorganizowano konkurs rękodzieła artystycznego. Oczywiście był to kolejny konkurs, na którym nie mogło zabraknąć kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie.
Tradycyjnie... kobiety z Ostrowa znowu zbierają nagrody.
W konkursie wzięły udział z KGW Ostrów: Wiesława Pośpiech z obrazem olejnym - “Koń
w pejzażu jurajskim” i Izabela Szewczyk z pracą – “Pająk – kwiaty jurajskie”.
Pani Wiesława swoje prace prezentowała na wystawie podczas trwania Folkloriady. Izabela Szewczyk otrzymała nagrodę honorowo - rzeczową za inspirację tradycją ufundowaną przez Przewodniczącą Rady Krajowej KGW w Warszawie. Nagrodę wręczył przewodniczący Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin.
Konkurs miał na celu popularyzacja tradycji regionalnych, wymianę doświadczeń artystycznych i twórczych. Miał zachęcić twórców ludowych do kontynuowania tradycji rodzinnych, regionalnych i narodowych, integrować twórców ludowych z terenu Jury i ukazać zjawiska zachodzących we współczesnej sztuce ludowej.


(przygotowała: Izabela Szewczyk, fot. Izabela Szewczyk)
 

25

LIP

2007

1449

razy

czytano