Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Uwaga na fałszywych rachmistrzów.

Uwaga na fałszywych rachmistrzów.

W związku z faktem, iż na terenie gminy Żarki pojawiła się osoba podająca się za rachmistrza spisowego, a z całą pewnością nią nie była informujemy, iż w trakcie realizacji prac związanych ze spisem rachmistrz spisowy zobowiązany jest nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem. Dodatkowo opatrzony on będzie pieczęcią Urzędu Statystycznego, pieczątką  imienną i podpisem dyrektora urzędu statystycznego, który identyfikator wydał.

W czasie swojej pracy rachmistrz posługuje się terminalem mobilnym, na którym uzupełnia wszystkie dane pozyskane od respondenta. Jedyną formą zbierania danych podczas spisu jest forma elektroniczna. W celu potwierdzenia tożsamości rachmistrza zawsze można się skontaktować z pracownikami Gminnego Biura Spisowego w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań przeprowadzony będzie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r. Tylko w tym czasie rachmistrzowie będą odwiedzać mieszkańców w ich mieszkaniach.

Natomiast w dniach od 1 marca do 17 marca odbywa się obchód przedspisowy,  jednak wszystkie czynności rachmistrzów będą się odbywały przed domem lub mieszkaniem osób objętych spisem.

09

MAR

2011

953

razy

czytano