Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Przybynów.

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Przybynów.

W dniu 13 marca po uroczystej mszy świętej miało miejsce poświecenie i przekazanie samochodu dla strażaków z Przybynowa.

Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Roman Cer. On również dokonał uroczystego poświęcenia auta wartego 180 tys. zł.

- Mamy doświadczenia z ub. roku. Nie mieliśmy prądu przez dwa tygodnie. Na wypadek takich sytuacji należy inwestować w sprzęt, chociaż moim marzeniem jest aby był rzadko używany, bo każdy wyjazd auta strażackiego oznacza czyjeś nieszczęście – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

- Informację o tym, że będziemy mieli nowe auto otrzymaliśmy w listopadzie ub. roku, potem przetarg i już teraz mamy auto do dyspozycji – mówi Jan Święciak, naczelnik OSP Przybynów, który nie ukrywał zadowolenia i dziękował wszystkim, którzy wspierają miejscową jednostkę.

Przetarg dotyczył zabudowy średniego samochodu ratowniczo gaśniczego na dostarczonym podwoziu samochodu Star 266 dla OSP w Przybynowie. Przetarg wygrała firma Dragon z Dąbrowy Górniczej. Koszt zadania 180 tys. zł, w tym 60 tys. dofinansowania z Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP, a 120 tys. zł zapłacono z miejskiej kasy.

- Gratuluję Państwu takiej inwestycji w sprzęt – powiedział Mariusz Kleszczewskim, marszałek województwa śląskiego obecny na uroczystości.
Świadkami przekazania i poświecenia auta byli również radni Rady Miejskiej w Żarkach. mieszkańcy wsi Przybynów, delegacje strażaków ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Żarki.

- Mogę oficjalnie stwierdzić, że na terenie gminy Żarki są najlepiej wyposażone jednostki w powiecie  myszkowskim – oświadczył Zdzisław Ucieklak, prezes powiatowego Oddziału Związku OSP RP.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Archiwum OSP Przybynów)

14

MAR

2011

1453

razy

czytano