Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pozytywna Energia Językowa w Żarkach

Pozytywna Energia Językowa w Żarkach

Od sześciu miesięcy działa w Żarkach nietypowa szkoła językowa. Różni się od innych tym, że stawia na bardzo małe grupy i nowatorski program metody konwersacyjnej. Oznacza to, że każdy uczeń ma mnóstwo okazji do mówienia w obcym języku, kształcąc praktyczne umiejętności i łamiąc tzw. blokadę językową.

Już na pierwszych lekcjach słuchacze poznają najprostsze struktury zdań i odpowiadają na pytania. W miarę nabywania umiejętności, zdania stają się coraz trudniejsze, co czyni cały proces uczenia podobnym do tego, przez który przechodzi każdy z nas jako dziecko, ucząc się języka ojczystego. Szkoła oferuje również kurs przygotowujący do egzaminu maturalnego, który także odbywa się w małych grupach i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb uczniów.

Na lekcjach przyszli maturzyści mają okazję przećwiczyć wszystkie umiejętności wymagane na egzaminie, tj. słuchanie, czytanie, stosowanie struktur gramatycznych oraz komponowanie krótkich prac pisemnych. Dla mieszkańców Żarek i okolic dużym atutem jest lokalizacja, która eliminuje koszty i kłopoty związane z dojazdami. Spora grupa uczniów dojeżdża także z Myszkowa. Niemal 100% wskaźnik kontynuacji nauki i wysokie noty uzyskiwane na okresowych testach sprawdzających, potwierdzają skuteczność metody i lektorów.

Pewnym zaskoczeniem dla właścicieli szkoły jest duże zainteresowanie nauką języka angielskiego wśród osób, które już dawno opuściły szkolne mury. Można zaryzykować tezę, że dorośli ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak ważne jest w dzisiejszych czasach posługiwanie się międzynarodowym językiem i chcą szybko odrobić zaległości.

Dogodne godziny zajęć (nawet wieczorne) i duża elastyczność w tym zakresie dodatkowo zachęcają do zapisów. Na razie oferowane są tylko kursy języka angielskiego, ale w miarę zapotrzebowania na naszym lokalnym rynku, planowane jest otwarcie grup innych języków. Więcej o szkole i metodzie nauczania można przeczytać na jej stronie internetowej: www.positive-energy.pl

18

MAR

2011

908

razy

czytano