Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wybory w sołectwach Zawada, Jaroszów i Czatachowa.

Wybory w sołectwach Zawada, Jaroszów i Czatachowa.

W drugi weekend marca dokonano wyborów sołtysów i Rad Sołeckich w miejscowościach Zawada, Jaroszów i Czatachowa. Tylko w jednym w Jaroszowie nie zmieniła się osoba sołtysa.

W Czatachowie w dniu 9 marca mieszkańcy zgłosili trzech kandydatów: Włodzimierza Skrzypiciela, Eugeniusza Palę, Eugeniusza Stalę. I panowie uzyskali następujące poparcie: 17 głosów, 14 i 2. Sołtysem został wybrany W. Skrzypiciel.

W dniu 10 marca wybory zorganizowano w Zawadzie i Jaroszowie. W pierwszym z sołectw zgłoszono dwóch kandydatów: Zofię Zamorę oraz Zygmunta Kubana. Otrzymali oni odpowiednio 43 i 11 głosów. W Jaroszowie tego samego dnia o fotel rywalizowało czterech kandydatów. Sołtysem został ponownie Stanisław Gradzik uzyskując 13 głosów, kolejni byli: Danuta Bogacz (10 głosów), Stanisława Nędza – 9 głosów, Dorota Muskała – 7 głosów.

Przypomnijmy, iż w pierwszy weekend marca odbyły się wybory w Przybynowie, Wysokiej Lelowskiej, Ostrowie, ostatnie odbędą się w Jaworzniku w połowie tego miesiąca.

W Przybynowie w dniu 3 marca o fotel sołtysa walczyły cztery osoby. Wygrał Henryk Świerdza obecny sołtys otrzymując 68 głosów , pokonał trzech kontrkandydatów: Bogusława Fąferę (51 głosów), Mariana Woszczyńskiego (16 głosów), Stanisława Fiutka (4 głosy). W Wysokiej Lelowskiej sołtysem został Grzegorz Buła zdobywając 48 głosów, pokonał Witolda Pustuła (12 głosów). W Ostrowie w dniu 4 marca w wyborach walczyło dwóch panów. Wygrał Marek Prugar zdobywając 43 głosy, drugi był Robert Chrostowski z ośmioma głosami. Tego samego dnia w Zaborzu sołtysem został wybrany Mieczysław Liwoch (36 głosów), Zenon Brymora otrzymał 24 głosy, a Halina Haładus – 3 głosy. W Kotowicach szóstego marca starły się dwie osoby. Dotychczasowy sołtys Paweł Labocha zdobył 48 głosów i utracił stanowisko na rzecz Wandy Mygi z 66 głosami.

W gminie Żarki w najbliższy weekend szykują się kolejne wybory sołtysów i rad sołeckich.

Poniżej pełny terminarz:

 
Lp.
Nazwa sołectwa
Miejsce zebrania wiejskiego
Termin
4
Suliszowice
Budynek nowej świetlicy
17.03.2007,
godz. 15.00
5
Jaworznik
Szkoła Podstawowa
14.03.2007,
godz. 17.00(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

13

MAR

2007

2063

razy

czytano