Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Kto czyta, nie błądzi po raz dziesiąty z Panem Samochodzikiem

Kto czyta, nie błądzi po raz dziesiąty z Panem Samochodzikiem

Już po raz dziesiąty Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego do udziału w konkursie czytelniczym Kto czyta, nie błądzi.

Jego główne cele to propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej.  Jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki, Klemens Podlejski, jednocześnie główny fundator nagród, patronat medialny Częstochowski Biuletyn Oświatowy, który w kwietniowym wydaniu zamieści artykuł przedstawiający historię projektu.

W 2011 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książek znanego autora utworów dla dzieci i młodzieży, Zbigniewa Nienackiego. Cykl powieściowy o  Panu Samochodziku i grupie młodych ludzi jest ciekawą inspiracją do odkrywania tajemnic przeszłości, rozwijania kreatywnego myślenia i umiejętności dedukcji. Zapewniamy, że zabawa będzie atrakcyjna dla uczestników, którzy mogą przeżyć ciekawą przygodę oraz zdobyć cenne nagrody ufundowane przez wielu sponsorów. W bibliotece szkolnej odkurzyliśmy stare egzemplarze powieści Z. Nienackiego oraz zakupiliśmy kilkadziesiąt nowych książek; organizujemy akcje czytelnicze. Wszystko po to, aby zainteresować uczniów innym niż komputer czy telewizja sposobem spędzania wolnego czasu – informuje Tadeusz Pakuła, dyrektor szkoły, pomysłodawca konkursu.

Konkurs odbędzie się 12 maja 2011 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach.

- W tym roku po raz pierwszy, ze względu na kalendarz przełożyliśmy datę imprezy z kwietniowej na majowa. Konkurs był zawsze organizowany 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki, tym razem 23 kwietnia wypada w Wielką Sobotę – wyjaśnia dyrektor Tadeusz Pakuła.

Regulamin konkursu dostępny na stronie kuratorium oświaty w Katowicach w zakładce Konkursy lub na stronie  szkoły spzarki.cal.pl

31

MAR

2011

1055

razy

czytano