Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ochotnicy walczyli o puchar.

Ochotnicy walczyli o puchar.

W dniu 9 kwietnia odbył się w sali gimnastycznej w Żarkach  VI turniej piłki nożnej halowej   Ochotniczych Straży Pożarnych   o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Janusza Jakubca. Organizatorem byli druhowie ochotnicy ze Straży Pożarnej z Żarek i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach.

W turnieju który już na stałe wszedł w harmonogram imprez strażackich z wystąpiło 8 drużyn które były podzielone na dwie grupy. Na prawidłowym przebiegiem rozgrywał panował Maciej Maślankiewicz. O opiekę medyczna sprawował Dariusz Krulik.

W pierwszej grupie wystąpiły drużyny z Żarek I, Będusza, Przybynowa i Lgoty Górnej. Zwycięzcą została drużyna z Będusza, drugie miejsce zajęły Lgota Górna i te dwie drużyny awansowały do półfinału.

W drugiej grupie wystąpiły drużyny z Winowna, Lelowa, Pińczyc oraz druga drużyna z Żarek. Prym w tej grupie wiodły drużyna z Pińczyc i Lelowa które awansowały do dalszych rozgrywek.

W pierwszym półfinale  Będusz przegrały po zaciętym meczu z drużyną z OSP Lelów 2 - 4, natomiast OSP Pińczyce wygrał z OSP Lgota Górna  3-2.


W meczu o 7 miejsce OSP Przybynów okazało się lepsze od drugiej drużyny z Żarek. W meczu o 5 miejsce OSPWinowno pokonało druhów z Żarek I 2-6

W meczu o 3 miejsce druhowie z Żarek pokonali druhów z Koziegłów 5- 2

W Finale OSP Pińczyce pokonało  z OSP Lelów 5-0

 Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec który piąty raz z rzędu objął patronat

– Turniej odbył się szósty i już na stałe wszedł w kalendarz imprez organizowanych przez druhów z Żarek. Z roku na rok przybywa drużyn ze strażnic chcących uczestniczyć w rozgrywkach. Bardzo zadowala, ze możemy się spotkać  nie tylko na akcji gdzieś w terenie ale także rekreacyjnie na boisku i bardzo miło spędzić czas -  mówi Andrzej Jakóbczyk.

Uczestnicy turnieju
OSP Pińczyce – Siwek Daniel, Sobota Michał, Piątak Łukasz, Strzelecki Damian, Wyląg Łukasz, Krajewski Albert, Szczęsny Kamil, Swieboda Mateusz

(przygotował: Andrzej Jakóbczak)

W załączeniu harmonogram turnieju.

11

KWI

2011

1131

razy

czytano