Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ulica Kolejowa w Ostrowie z asfaltem.

Ulica Kolejowa w Ostrowie z asfaltem.

Nowa nakładka asfaltowa na długości 442 metrów została wykonana na ul. Kolejowej w Ostrowie. Mieszkańcy cieszą się z nowej inwestycji.

Prace w Ostrowie zostały sfinansowane z środków otrzymanych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez podtopienia w ub. roku.
- Prace przy ul. Kolejowej zostały rozpoczęte w ubiegłym roku. Niestety, pogoda nie pozwoliła na dokończenie zadania – wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski.,
W tym roku w połowie kwietnia Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych zakończyło prace. Teraz mieszkańcy ul. Kolejowej mają nową asfaltową drogę oraz utwardzone pobocze.

Na terenie gminy Żarki w tym roku przewiduje się do realizacji oprócz wykonanego już remontu ul. Kolejowej w Ostrowie, następujące zadania: remont  ul. Czarka w Żarkach, przedłużenie ul. Kukuczki w Żarkach. W przypadku tych dróg chodzi o dokończenie modernizacji. Została ona już rozpoczęta w ub. roku i również ze środków popowodziowych. Niestety,  prace nie zostały dokończone ze względu na atak zimy w listopadzie 2010 r.

Natomiast w tym roku dzięki uzyskanym środkom możliwe stanie się wyremontowanie dodatkowych odcinków ul. Czarki, ul. Kukuczki oraz naprawa zniszczonej kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Chopina w Żarkach.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Joanna Zamorska)

19

KWI

2011

1192

razy

czytano