Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dukat Śląski w sprzedaży.

Dukat Śląski w sprzedaży.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza chętnych do nabycia okolicznościowej monety Dukat Śląski.

Po raz pierwszy w historii – nie tylko województwa, ale i kraju – mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli możliwość używania innych, niż złotówki pieniędzy. W maju trafia do obiegu moneta okolicznościowa o nazwie 6 Dukatów Śląskich. Akcja jest jednym z elementów obchodów Dni Województwa Śląskiego, a Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Śląskiego – Adam Matusiewicz.

6 Dukatów Śląskich to wspólny projekt Mennicy Śląskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego, mający na celu szeroko pojętą promocję województwa śląskiego.

Rewers monety "6 Dukatów Śląskich" prezentuje tańczącą parę młodych ludzi w tradycyjnych śląskich strojach. Wizerunek jest alegorią najbardziej charakterystycznych cech województwa śląskiego i Ślązaków: pozytywnej energii, pomysłowości, witalności, dynamizmu oraz silnej więzi z tradycją.

6 Dukatów Śląskich można wymienić na towary lub usługi w punktach honorujących „dukaty śląskie” w relacji: 6 Dukatów Śląskich = 6 PLN (sześć złotych) do 30.05.2011r.
 Po tym terminie nie będzie możliwości wymiany ich na towary lub usługi, ale będzie można zakupić dukaty śląskie jako monetę pamiątkową. Sprzedaż  monet w  Regionalnym  Ośrodku  Kultury w godzinach  od 8.00 do 15.00  w dni robocze, adres: Regionalny  Ośrodek  Kultury, ul.  Ogińskiego  13 a, tel.  34  324  46  51, www.rok.czestochowa.pl

11

MAJ

2011

1016

razy

czytano