niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Praktyka czyni mistrza – projekt unijny w gminie Żarki.

Strona główna » Aktualności » Praktyka czyni mistrza – projekt unijny w gminie Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania w partnerstwie z gminą Żarki przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. W efekcie poprawi się jakość odbywania praktyk pedagogicznych m.in. w gminie Żarki. Rozpoczęto rekrutację uczestników projektu.

Do projektu są zapraszania nauczyciele szkół podstawowych kl. I –III  i przedszkoli,
minimum mianowani z województw śląskiego oraz małopolskiego oraz studenci II i III semestru pedagogiki - specjalność edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Celem głównym projektu jest poprawa jakości odbywania praktyk pedagogicznych 360 studentów poprzez przygotowanie do 2014 r. wybranych szkół z woj. śląskiego i małopolskiego oraz  ich kadry dydaktycznej - 360os. do realizacji opieki nad praktykantami -wypracowanie i wdrożenie rozwiązań organizacyjnych, metodycznych, wzmacniających kompetencje pedagogiczne w wybranych szkołach do 30.12.2014r. Łączna wartość projektu wynosi 1 389 769,75 złotych.

- Na etapie przygotowania projektu podpisaliśmy ze Śląską Wyższą Szkołą Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka umowę partnerską na rzecz realizacji projektu – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Gmina realizuje głównie inwestycje, ale chętnie przystępuje do projektów partnerskich, jeśli tylko mogą z nich skorzystać nasi mieszkańcy. Tym bardziej, że ta wyższa szkoła już działa u nas.

Celami głównymi projektu jest podnoszenie poziomu kształcenia, transfer wiedzy na linii uczelnia – urząd gminy – szkoła – przedszkole. Ważne jest wyrównywanie szans edukacyjnych. Partnerstwo dotyczy możliwości realizacji przez studentów praktyk w szkołach podstawowych w Żarkach, Przybynowie, Jaworzniku oraz w przedszkolu w Żarkach. Partnerstwo obejmuje wspólną promocję realizacji projektów: konkursy, forum prezentacji, konferencje, upowszechnienie programów. Przede wszystkim jednak partnerstwo ma zadziałać w zakresie doboru kadry na zajęcia ze studentami i opiekunów praktyk.

- Korzyści dla nauczycieli z gminy Żarki to przede wszystkim szansa na zdobycie nowych doświadczeń i kwalifikacji – mówi Jakub Grabowski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół. – Ukończą dwa szkolenia wykwalifikowanego opiekuna praktyk oraz menora i przewodnika studenta. Wezmą udział w kursie metodyki pracy twórczej z uczniami i studentami.
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania pozyskała pieniądze unijne w ramach konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje na temat projektu i rekrutacji:  tel. 255-14-49,wew.114, e-mail: agakj@vp.pl, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J.Ziętka w Katowicach
oraz w Gminie Żarki u Jakuba Grabowskiego, tel. (34) 3148036 w. 40, e-mail: jakub.grabowski@umigzarki.pl

czytano: 1832 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2011-06-03 14:26:22

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9