Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Opowiedz się za ŻYCIEM i RODZINĄ! PRZYJEDŹ z całą rodziną na MARSZ dla ŻYCIA I RODZINY! w Częstochowie!

Opowiedz się za ŻYCIEM i RODZINĄ! PRZYJEDŹ z całą rodziną na MARSZ dla ŻYCIA I RODZINY! w Częstochowie!

Zapraszamy do udziału i pomocy w rozpropagowaniu Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się dnia 15 czerwca 2011 r. w Częstochowie.

Życie to najwyższa wartość każdego człowieka.

Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez "marsz bieli" chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i NIE aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne. To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi.

Marsz, który przejdzie ulicami Częstochowy, jest naszą aprobatą dla tradycyjnego modelu rodziny opartej na miłości mężczyzny i kobiety, rodziny, w której życie ludzkie jest chronione i gdzie może ono bezpiecznie wzrastać i rozwijać się.

Pragniemy, aby Marsz stał się promocją piękna polskiej rodziny. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji i wspólnego świętowania. Niech słowa Jana Pawła II pochodzące z Evangelium Vitae: "Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi..." staną się dla nas zachętš i przynagleniem do dawania świadectwa prawdzie.

Program Marszu dla Życia i Rodziny

Marsz o godz. 18.00 rozpocznie w Archikatedrze św. Rodziny Msza św., podczas której będzie możliwość przyjęcia postanowień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Godz. 19.00 - przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry, gdzie odbędzie się krótka część artystyczna dla najmłodszych, na którą złoży się pantomima w wykonaniu Grupy "Ichtys", prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Klaretynek z Aleksandrii oraz występ bpa Antoniego Długosza z udziałem zgromadzonych na Błoniach dzieci. Na zakończenie Marszu dokonamy wypuszczenia do nieba białych balonów z intencjami dzieci i młodzieży w obronie życia.

Ok. godz. 20.00 uroczystego błogosławieństwa wszystkich uczestników Marszu dla Życia i Rodziny dokona bp Antoni Długosz

Z pozdrowieniem
Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny

Źródło informacji: http://marsz.czest.pl/

10

CZE

2011

885

razy

czytano