Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rajd Niezapominajki

Rajd Niezapominajki

W dniu 8 czerwca dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach uczestniczyła w pieszym rajdzie szlakiem edukacyjnych gospodarstw agroturystycznych w Gminie Żarki. Rajd Niezapominajki organizowany jest już po raz piąty.

Uczestnicy rajdu zwiedzili „Kozią zagrodę”, zagrodę „U strusia” i gospodarstwo agroturystyczne „Pod skałką”.

 - W każdym gospodarstwie przyjęto nas bardzo serdecznie, gospodarze opowiadali o hodowanych przez siebie zwierzętach, odpowiadali na pytania, a dzieci mogły karmić kozy, strusie i oglądać strusie pisanki mówi Anna Madejska, nauczycielka z SP w Żarkach, organizatorka przedsięwzięcia.

Największym zainteresowaniem cieszył się zwierzyniec w gospodarstwie „Pod skałką”. Tutaj dzieci zwiedziły Miniskansen Wsi Jurajskiej i zapoznały się z jej wyposażeniem. Gospodarze przygotowali ognisko i udostępnili plac zabaw. Uczestnicy rajdu podczas wędrówki zbierali śmieci leżące na szlaku i w przydrożnych rowach. Celem rajdu było poznanie ciekawych miejsc w naszej gminie i posprzątanie wzdłuż szlaków. Rajd zorganizowali: Anna Madejska i Marcin Nowak - nauczyciele SP Żarki.

W ramach projektu Święto Niezapominajki szkoła zorganizowała: konkurs wiedzy przyrodniczej „Las i jego mieszkańcy”, w którym rywalizowały ze sobą dwuosobowe drużyny z okolicznych szkół podstawowych. Poziom konkursu był wysoki, a uczestnicy wykazali się wiedzą wykraczającą poza poziom szkoły podstawowej. Zwyciężyła drużyna z Janowa, drugie miejsce zajął zespół z Żarek, a trzecie drużyna z Niegowej. W wojewódzkim konkursie plastycznym ”Jura tęczą malowana”, na który nadesłano 399 prac, nagrodzono 34 uczestników. Nagrodzone prace można oglądać w Urzędzie Miasta i Gminy, a prace uczestników konkursu w Miejskiej Bibliotece w Żarkach. Nagrody dla uczestników konkursów i upominki dla uczestników rajdu ufundowali:  Klemens Podlejski Burmistrz Miasta i Gminy Żarki oraz Marian Grzanka Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok

(opracowanie: Szkoła Podstawowa w Żarkach, archiwum SP Żarki)
 
 

13

CZE

2011

970

razy

czytano