Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Przybynów w Brukseli

Przybynów w Brukseli

Szkoła Podstawowa w Przybynowie została zaproszona jako jedna z szesnastu w całej Polsce (jedyna w jej południowej części) do wzięcia udziału w  wizycie studyjnej w Brukseli.
Jest to wyróżnienie za wieloletnią współpracę placówki z przedstawicielstwem Unii Europejskiej oraz działania poszerzające wiedzę o niej wśród dzieci i młodzieży.

W dniach 8-10 czerwca w Brukseli przebywała reprezentująca naszą szkołę nauczycielka  języka angielskiego Ewelina Błaszczyk. Plan wizyty obejmował seminarium przedwyjazdowe w Warszawie oraz wyjazd do Brukseli, gdzie uczestnicy wzięli udział w spotkaniach w Komisji Europejskiej oraz w Parlamencie Europejskim. Celem spotkań było wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu integracji europejskiej, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz prezentacja programów Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Szczególne cenne było spotkanie z Komisarzem ds. budżetu Januszem Lewandowskim.

- Udział szkoły w wyżej wymienionym przedsięwzięciu otwiera nowe możliwości rozwoju zarówno dla uczniów, jak i pedagogów oraz rokuje na dalszą owocną współpracę – przekonuje dyrektor Edyta Brodzik. Szkoła zyskała szansę aby jej wychowankowie  mogli poznać w kontakcie bezpośrednim pracę przedstawicieli Unii Europejskiej i zobaczyć na własne oczy centrum Europy.

(przygotowała: SP w Przybynowie, fot: SP Przybynów)

14

CZE

2011

1151

razy

czytano